eReport.sk
Nie je vojnou USA s Ruskom
Vpravo dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Zdroj: tasr/mosr

Vojnová korupcia na Ukrajine prekvitá. Milión USD našli v gauči pracovníka rezortu obrany.. a to nie je všetko!

Šafárenie s miliónmi. Von der Leyenová len pred pár dňami uviedla, že „Ukrajina je inšpiráciou pre celú Európu.“ Zelenskyj, že jeho krajina musí do Únie vstúpiť najneskôr budúci rok. „Lebo si to zaslúži.“ Pritakávajú mu jeho spojenci, s tým, že Ukrajina robí obrovské pokroky. Bolo by zaujímavé, keby ich niekto zverejnil. Krajina vždy patrila medzi najskorumpovanejšie na svete.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Denník N na to akosi "pozabudol"
  2. Cenzúrovaný ekonóm Sachs

„Protikorupčný bojovník“

Zelenskyj, ktorému kampaň platil oligarcha, ju vyhral na naratíve, že „on ako bojovník proti korupcii, zatočí s oligarchami.“ To sa však nestalo a jeho popularita pred vojnou bola na Ukrajine pod bodom mrazu. A ako sa začína ukazovať, korupcia bujnie priamo v jeho najbližších kruhoch.

Nevie o tom? A prečo o takýchto kauzách neinformuje mainstream? Kauzu „miliónov z gauča“ som našla na českých portáloch expres a novinky.cz, ktoré ju prevzali z Ukrajinskej Pravdy. Pričom tieto ukrajinské noviny poskytli veľmi zaujímavé informácie.

A zďaleka neinformovali len o tejto korupčnej kauze. Nejde len o inú korupciu Reznikova, „niekto sa nabalil“ i pri nákupoch výzbroje.

Šafárenie s miliónmi

Ako uviedol denník Ukrajinská pravda, celá kauza začala 31.augusta 2022. Polícia v ten deň prehľadávala nehnuteľnosti patriace vtedajšiemu šéfovi odboru verejného obstarávania ukrajinského rezortu obrany Bohdanovi Chmelnickému. Ministerstvo obrany vtedy novinárom tvrdilo, že sa nič nenašlo.

Ukrajinská Pravda(UP) však zistila, že pravda je to len „na polovicu.“ Chmelnický bol „čistý.“ Bývalý námestník ministra obrany Reznikova, Oleksandr Myroniuk sa však dostal do nemalých problémov. Práve je mu v gauči našli okrem hrivien i milión amerických dolárov.

Podľa UP bol tento námestník už zapojený do obrovskej korupcie s nákupom nepriestrelných viest. O tej sa u nás vôbec nepísalo.

Neboli jeho

Myroniuk tvrdil, že peniaze nie sú jeho. Skryť si ich uňho mala 86 ročná obyvateľka Charkova. A prichádza najlepšia pasáž. Vyšetrujúci sudca, 7.septembra odmietol „peniaze z gauča“ zabaviť.

12. septembra tak urobil iný sudca. UP však podotýka, že v súdnom registri, ktorý má byť dostupný verejnosti, už všetky rozhodnutia „akosi chýbajú.“

17. decembra súd v Kyjeve zrušil zaistenie financií. A sudca rozhodol, že polícia musí Myroniukovi astronomický obnos vrátiť. „Keďže nebolo dostatočne preukázané, že pochádzajú z nejakej trestnej činnosti.“

Mier nezarába

Nuž, ako hovorí naša pani prezidentka „My sme Ukrajina..“ A napríklad máme odvolaného ministra vnútra, o ktorom opakovane rozhodol ÚVO, že konal pri svojich nákupoch a verejných obstarávaniach nezákonne.

Navyše o ňom istý dôveryhodný kajúcnik vypovedal, že vzal stotisícový úplatok. To sa však nepotvrdilo. Lebo to nik ani nevyšetroval.

Tiež tu máme odvolaného ministra obrany, ktorý síce tvrdí, že Ukrajine už naše vojenské vybavenie nedarujeme ako v minulosti, ale už im ho predávame, zatiaľ ale nikdy k týmto tvrdeniam žiadne kúpne zmluvy nepredložil.

Jeho rezort neodpovedá ani na oficiálne žiadosti. Za to o jeho podozrivých „vojnových nákupoch“ informovali pred dvomi dňami Aktuality.

Vojna je už taká. Ľudia zomierajú, chudobní sa stávajú ešte chudobnejšími, kým bohatí a mocní na nej skvelo zarábajú.

Zdroj: Ukrajinska Pravda


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojnová korupcia na Ukrajine prekvitá. Milión USD našli v gauči pracovníka rezortu obrany.. a to nie je všetko!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti