eReport.sk
Denník N na to akosi "pozabudol"
Olsavy Stephana Banderu na Ukrajine. Zdroj: shutterstock

Glorifikuje Denník N Banderu? Chmelár reaguje: Banderovci na Slovensku vraždili!


Denník N na to akosi „pozabudol“. Na začiatku tohto roku zverejnil ukrajinský parlament „oslavný tweet“ o Stepanovi Banderovi. Potom sa  vrchný veliteľ ukrajinskej armády generál Valerij Zalužnyj vyfotil pod fotkou tohto „ukrajinského národného hrdinu.“ Ostro zareagovali najmä Poliaci. Kde banderovci vraždili. Banderovci vraždili aj na Slovensku, nik z našich ústavných činiteľov, prezidentka, či odvolaný premiér, však nijako nezareagovali. Lebo veď „my sme Ukrajina.“ Denník N pred pár dňami uverejnil článok, v ktorom jeho autor spolu s českým historikom rozoberá, že Ukrajinci majú predsa plné právo Banderu oslavovať. Na to ostro zareagoval politický analytik, komentátor verejného diania, publicista a historik Eduard Chmelár.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Irak je blízky spojenec Iránu
  2. Nie je vojnou USA s Ruskom
  3. Zahynie demokracia rukami dnešných demokratov?
  4. Príde aj na prezidentovho syn?

„Najťažšie boje s banderovcami prebiehali práve pri Varíne a pri Partizánskej Ľupči. Do bojov proti približne 500 banditom bolo nasadených 5400 česko-slovenských vojakov, z nich dokopy padlo 83 mužov: 59 na ukrajinskej a 24 na našej strane. Na bojoch sa zúčastnil aj môj dedko, ktorý sotva stačil zložiť guľomet po návrate z Povstania a už musel ísť brániť vlasť voči votrelcom zasa,“ napísal Chmelár na sociálnej sieti.

Denník N na to akosi „pozabudol“

„A dnes by ho chceli sopliaci z Denníka N presvedčiť, že bojoval s duchmi, že tí hrdlorezi sem neprišli terorizovať obyvateľstvo, ale robiť láskavú osvetu proti zlu komunizmu, že oni boli voči nám neutrálni (sic!), vysvetľuje „expert“, že čokoľvek iné si pamätajú tunajší ľudia, ak ešte žijú, je kremeľská propaganda,“ komentuje rozhorčene publicista.

Popieranie pravdy i histórie

„Ako asi sa môžu cítiť obyvatelia z Kolbasova, Ubli a iných obcí. Keď im zrazu nejaký „expert“ v Denníku N tvrdí, že naši občania banderovcov „často vítali a obdarovávali ich.“ Že banditi „iba rozdali propagandistický materiál, vykonali desiatky prednášok a následne sa stiahli“?, pýta sa Chmelár.

Podobnosť

„Veď je to podobné svinstvo, ako keď sa neoľudácky autor Milan Ďurica pokúšal prepašovať ako učebnú pomôcku do škôl svoju propagandistickú knihu. V ktorej tvrdí, že Židia sa mali v sereďskom koncentráku ako „v letnom tábore“!“ skonštatoval Eduard Chmelár.

Banderovci

„Banderovci na Slovensku vraždili a lúpili. A kto to v rozpore s jednoznačnými historickými skutočnosťami popiera, mal by byť trestnoprávne braný na zodpovednosť. Rovnako ako popierači holokaustu,“ uviedol tiež.

Dodal, že nie je priaznivcom zásahov do slobody slova a prejavu. „Ale ak máme uzákonený trestný čin tzv. osvienčimskej lži, prečo nie je rovnako trestaná aj kolbasovská lož.“

Kolbasov

„Jeden z najstrašnejších zločinov banderovcov na Slovensku sa odohral hodinu pred polnocou 6. decembra 1945 vo východoslovenskej obci Kolbasov. V poslednú noc židovského sviatku Chanuka vtrhlo do dediny ozbrojené komando, beštiálne zmasakrovali väčšinu Židov, ktorí sa len nedávno vrátili z koncentračných táborov, ženy a dievčatá pred zavraždením znásilnili a dom vyrabovali,“ napísal Chmelár.

„Krvi tam bolo toľko, že tiekla cez prah až na ulicu. Vyľakaní susedia sa odvážili vojsť do chalupy až ráno. Jediný, kto prežil, bolo 17-ročné dievča Helena Jakubovičová, ktorú našli vystrašenú pod posteľou. Jej rodičov, mladšiu sestru a brata zavraždili nacisti v Osvienčime, jej staršiu sestru Ester znásilnili a zabili banderovci v Kolbasove. Nečudo, že na tom mieste nemohla ostať a odsťahovala sa do USA, kde 9. januára 2015 zomrela,“ odkrýva dejiny známy historik.

Celý rozsiahly status Eduarda Chmelára si môžete prečítať tu.

Zdroj: Denník N, Fb E. Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Glorifikuje Denník N Banderu? Chmelár reaguje: Banderovci na Slovensku vraždili!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: