eReport.sk
Postupujeme v súlade so zákonmi
Dosluhujúci špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, foto:tasr

VIDEO Lipšic: Kaliňák sa chová ako mafián. Exminister reaguje: Na vaše konanie už reagoval aj Interpol!


Prečo NAKA nevyšetruje aj Mikulca? Keď teda ide podľa špeciálneho prokurátora o dôveryhodného svedka? Poďme ale po poriadku. Daniel Lipšic sa drží svojej zásady, nevyjadrovať sa k živým trestným veciam. Tak, že sa k nim vyjadruje. Najnovšie poskytol rozhovor Hospodárskym novinám. Na to, čo v ňom uviedol, už zareagoval aj samotný Robert Kaliňák, ktorého minulý týždeň NAKA pod záštitou ÚŠP znovu obvinila. A znovu na základe výpovedí kajúcnika. V tomto prípade dôveryhodného Františka Imreczeho.

https://www.youtube.com/watch?v=6brHuvhYYTA&t=463s

„Mafián Kaliňák“

Lipšic na začiatku rozhovoru uviedol, že obvinení sa môžu brániť všetkými spôsobmi. „A niektorí z nich tak robia aj pomocou lží na tlačových konferenciách.“ Podľa neho ide o „výmysly o univerzálnych kajúcnikoch a ich svedectvách.“ Poznamenal, že takéto „výhovorky“ používala už „hrubokrká mafia“ v deväťdesiatych rokoch. A, že tí „klamali rovnako, ako teraz Kaliňák a Smer.“

Nuž, tejto téme, keďže Lipšic veľmi často operuje tým, že nie je pravda, že kajúcnikom sa verí všetko a OČTK spolu s ÚŠP konajú častokrát mimo zákone, hovoril nedávno na sociálnej sieti advokát Martin Ribár. Ktorý si v nezákonnej väzbe posedel „len 565 dní.“

Ribár vo videu hovorí o práve o jednom z rozhodnutí, ktoré sa týkalo skutočných členov mafie. A vyvracia mnohé „premisy“ špeciálneho prokurátora. O jeho prepojení so Smerom nemôže byť ani reči, advokát toto vyjadrenie nahral ešte skôr, ako NAKA a ÚŠP opäť obvinila Kaliňáka.

Som nezávislý

Tvrdí ďalej Lipšic. Svoj výrok upevňuje tým, že ÚŠP predsa „stíhala aj vysokých predstaviteľov súčasnej vlády.“ Zjavne ide len o náhodu, že tak V.Pčolinský ako M. Borguľa začali byť stíhaní z večera do rána( pričom druhý bol najprv poškodený) pred dôležitými hlasovaniami v parlamente.

Pčolinský potom, ako okrem iného informoval, že niektoré zložky OČTK zneužívajú nielen zákon ale i svoje právomoci.

O tom, či dlhoročný politik, ktorý sa nikdy netajil nenávisťou k Smeru, môže byť naozaj nezávislý, nechám na uvážení čitateľa. Navyše, Lipšic v roku 2015 vstúpil do poslaneckého klubu strany OĽANO.

A práve OĽANO menilo zákon tak, aby sa Lipšic vôbec mohol uchádzať o kreslo špeciálneho prokurátora. Dovtedy sa ním totiž mohol stať len niekto z radov prokurátorov. A nie politik. Aby bol naozaj nezávislý.

Vláda mu „vybavila aj previerku.“ A ako všetci vieme, nevadilo ani to, že bol vtedy vo výkone podmienečného trestu. ..

Prečo NAKA nevyšetruje aj Mikulca?

Držme sa teda faktov. Lipšic v rozhovore uviedol, že „František Imrecze je vysoko dôveryhodný svedok. A , že on i ÚŠP koná nezávisle.“

František Imrecze,( čo potvrdila legálne získaná nahrávka) vtedajšiemu šéfovi NAKA Branislavovi Zurianovi, hovorí, že má informácie o tom, že Roman Mikulec vzal 100 000 úplatok. Stať sa tak malo ešte keď Mikulec pôsobil vo Vojenskom spravodajstve.

Informácia sa prevalila v lete 2021. Túto vec doteraz nik nezačal vyšetrovať. Ani NAKA, ani ÚŠP. Prečo nie, ak je Imrecze vysoko dôveryhodný svedok? A Daniel Lipšic a „naši chlapci“ sú nezávislí?

A ako bude Daniel Lipšic postupovať v najnovšom prípade „našich chlapcov?“ Ktorí sa nezákonne na OS v Bratislave domáhali utajovanej prílohy k spisom dvoch kajúcnikov?

Kaliňák

„Daniel Lipšic sa vyjadruje v médiách o hrubokrkej mafii. Ako on všetko počul, videl a zažil. Ja si ale pamätám, ako plakal, potom, čo chcel 90 ľudí, ktorí mali dopravné nehody a zabili niekoho. Keď sa ale jednalo o neho, tak prosil všetkých, že on si zaslúži iba podmienku,“ uviedol Robert Kaliňák na tlačovej konferencii.

Bývalý minister vnútra, v súčasnosti advokát ďalej podotkol, že Lipšic nemá ani morálne, ale ani zákonné právo sa vyjadrovať. Pretože je v týchto veciach vylúčený ako prokurátor pre zaujatosť.

Pripomenul aj prípad Ing. Výboha, ktorému NAKA chodila doručovať písomnosti na neexistujúce adresy. „Pričom museli vedieť, že už jedenásť rokov má trvalý pobyt mimo Slovenska.“

„Následne začali falošné konanie proti ušlému. Aby mohli vystaviť medzinárodný zatykač. Tá istá vyšetrovateľka, ktorá teraz obvinila mňa, pani Barčáková, falšovala z tohto dôvodu veci ako Výbohov trvalý pobyt. Prišiel na to Interpol. Tí sa začali dotazovať ÚŠP, „či to myslia vážne.“ Repa v tichosti následne stiahol medzinárodný zatykač.“

Zdroj: Fb OZ za právny štát, TK Smer-SD

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Lipšic: Kaliňák sa chová ako mafián. Exminister reaguje: Na vaše konanie už reagoval aj Interpol!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne