eReport.sk
Zničí Leyenová Úniu?
Von der Leyenová a Zelenskyj, foto:tasr/ap

Leyenová: Ukrajina je ozajstnou inšpiráciou pre Európu! Zelenský žiada urýchlenie dodávok zbraní a peňazí


O mieri nepadlo ani slovo. Na summite v Kyjeve za to padli slová o tom, že „Ukrajina je Únia a Únia je Ukrajina.“ A taktiež o dodávkach ďalších zbraní a financií. Kyjev vraj zaviedol mnohé reformy, ktoré približuú krajinu k členstvu v Únii. Nuž, korupčný škandál, odhalený pred pár týždňami, ktorého aktéri sú priamo z vládnej garnitúry Volodymyra Zelenského, asi nevadí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ešte sa opravujú
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Rokuje sa aj o ďalších dodávkach zbraní
  4. Schallenberg

Inšpirácia

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v piatok uviedla, že Ukrajina je „skutočnou inšpiráciou pre Európu“. Takisto tejto krajine prisľúbila ďalšiu podporu. TASR o tom informuje na základe vyjadrenia von der Leyenovej na sociálnej sieti.

O mieri nepadlo ani slovo

„Budeme podporovať vaše rýchle zotavenie a obnovu,“ napísala na Twitteri. EÚ súčasne podľa predsedníčky EK vyvedie dôsledky voči Rusku za skazu, ktorú spôsobuje.

Európska únia po summite vo vyhlásení uviedla, že Ukrajina vynaložila „značné úsilie“ s cieľom posunúť sa k členstvu. Kyjev však vyzvala, aby zaviedol ďalšie reformy, píše agentúry AFP.

Povzbudenie

Únia podľa vyhlásenia „povzbudila“ Ukrajinu, aby pokračovala na svojej ceste a splnila podmienky členstva, ktoré sú špecifikované v analýze EK o žiadosti o členstvo.

Európska komisia v piatok zverejnila takéto analytické správy hodnotiace schopnosť Ukrajiny, Moldavska a Gruzínska prevziať záväzky vyplývajúce z členstva v EÚ.

Zelenský

Sa vyjadril aj k zbrojeniu. Uviedol,“že jeho armáda bude schopná udržať si svoje pozície v Donbase a získať naspäť územie v prípade, ak podporovatelia Ukrajiny zo Západu zrýchlia dodávky zbraní.“

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Leyenová: Ukrajina je ozajstnou inšpiráciou pre Európu! Zelenský žiada urýchlenie dodávok zbraní a peňazí

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne