eReport.sk
Cenzúrovaný ekonóm Sachs
Jeffrey Sachs, foto:TVTA3, TakTakto

VIDEO Cenzúrovaný ekonóm Sachs: Američania Ukrajine nepomáhajú! Potrebujeme mier, nie zbrane

Cenzúrovaný ekonóm Sachs. Televízia TA3 v pondelok odvysielala rozhovor so svetoznámym americkým ekonómom Jeffreym Sachsom. Sachs v ňom celkom obšírne kritizuje americké a európske kroky v otázke vojny na Ukrajine. Zdôrazňuje, že k mieru vedie diplomatická cesta, nie vojna a zbrane. Dodáva taktiež, že Američania historicky dokázali, že sa im nedá vo všetkom veriť. Rozhovor bol z televízie po odvysielaní stiahnutý a vo svojej podstate cenzúrovaný. A to aj napriek tomu, že ekonóm sám tvrdí, že svoje názory si vytvára sám, nie na základe politickej propagandy. Nejedná sa naviac o žiadneho „alternatívca“.

Cenzúrovaný ekonóm Sachs

„Ja som zažil mnohé klamstvá americkej vlády, aj v minulosti. Od Afganistanu po Vietnam a podobne. Čiže ja veľmi neverím tomu, čo oni hovoria, že sa deje na bojisku,“ zdôraznil Sachs pre TA3. „Spojené štáty boli v Afganistane takmer 20 rokov, aké dobro z toho vyplynulo pre Afganistan? Žiadne. Aké dobro z tohto bude pre Ukrajinu? Žiadne,“ doplnil svoje tvrdenie.

Devastovaná Ukrajina

Už na prvý pohľad je pri tom jasné, že predlžovanie vojenského konfliktu rozhodne v záujme Ukrajincov nie je. Ničené sú ich životy a ničená je aj ich krajina. Slovenská vláda aj napriek faktom odmieta tvrdenia opozície, že konflikt je hlavne o súperení USA a Ruska. Opozícia tým odôvodňuje svoj negatívny postoj k dodávkam zbraní z EÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch
  2. Mikuláš Dzurinda (uprostred) predstavuje nový politický projekt s názvom Modrá koalícia.
  3. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  4. Pellegrini apeluje na Čaputovú
  5. NAKA zasahuje ako komando
  6. Matovičova a Hegerova vláda je najnedôveryhodnejšia na svete

„Je to devastujúce pre ukrajinskú ekonomiku, pre každodenný život, pre spoločnosť. Ľudia žijú bez elektriny, milióny ľudí opustili Ukrajinu, celé mestá sú zničené a stále sa hovorí len o ďalšom pokračovaní vojny. Toto nie je dobré, my potrebujeme iný prístup,“ popísal Sachs situáciu na Ukrajine. „To, čo sa deje v Európe, je veľmi zvláštne. Diplomati sa stali najväčšími zástancami vojny,“ kritizuje zároveň situáciu v Európe.

Neúspešné rokovania

V marci 2022 sa objavili informácie o úspešných rokovaniach, ktoré mali viesť minimálne k prímeriu a k zamrazeniu konfliktu. Snahy jednotlivých strán však boli náhle zastavené a Ukrajina z mierových rokovaní odstúpila. Sachs tvrdí, že za nepochopiteľným krokom ukrajinských predstaviteľov mohla byť práve americká vláda. Dodáva však, že rokovania budú musieť prebehnúť. A lepšie skôr, ako neskôr.

Zdroj: yt/onlinetuateraz

„Obe strany musia urobiť priestor. Ukrajina bude neutrálna a obe strany musia prestať provokovať,“ načrtol možné riešenie ekonóm. „To, že cesta k mieru je prostredníctvom vojny a zbraní, to nie je reálna odpoveď. Potrebujeme politické riešenie, potrebujeme pokoj zbraniam,“ dodal.

Zastali sa ho Chmelár aj Kéry

Fakt, že rozhovor bol po jeho uverejnení odstránený, pobúril nielen politikov, ale aj analytikov a politických komentátorov. Veľmi konkrétne vyjadrenia mal šéf parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD), ktorého jasná reakcia poukazuje na možné praktiky v pozadí korporátnych médií.

„Nemyslím si, že tieto kroky vedenia TA3 voči Žitnej Lučiaovej (pozn. red. – moderátorka relácie) skvelému rozhovoru, a vôbec fantastickej práci, pretože mať profesora Sachsa ako respondenta v diskusii je pre väčšinu slovenských novinárov len snom, boli samovoľné. Som presvedčený, že vedenie televízie sa zľaklo a konalo na príkaz niekoho ´zhora´. Komu vadí pravda? Kam sme to dospeli aj v oblasti médií na Slovensku?,“ pýta sa Kéry.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Cenzúrovaný ekonóm Sachs: Američania Ukrajine nepomáhajú! Potrebujeme mier, nie zbrane

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti