eReport.sk
roman mikulec porušil zákon
Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec a predseda vlády SR Eduard Heger (obidvaja OĽANO). Foto: tasr

Mikulec porušil zákon. Firme Hegerovho kamoša prihral zákazku za milióny!

Ešte minulý rok začala nielen mimovládna organizácia Zastavme korupciu, poukazovať na to, že so zákazkou, ktorá sa týkala varenia jedla pre utečencov z Ukrajiny, nie je všetko ani v poriadku, ani v súlade so zákonom.  Úrad pre verejné obstarávanie v tejto veci rozhodol v závere minulého týždňa. Verdikt je jasný. Roman Mikulec porušil zákon. Keďže je ale minister vnútra neodvolateľný, je otázne, či to bude niekoho trápiť. A či niekto, bude vyvodzovať aj dôsledky. Zdá sa totiž, opäť raz, že zákony u nás majú platiť len pre bežných ľudí. Nie tých „obyčajných.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lúči sa s funkciou?
  2. Ochrániť demokraciu je kľúčové
  3. Peter Kovařík, Generálny štátny radca MV SR
  4. Vláda smrti urobí všetko aby dovládla

Roman Mikulec porušil zákon

„S vojnou na Ukrajine nastala utečenecká kríza na východnej hranici. Na jej zvládnutie prinieslo Ministerstvo vnútra nesprávne riešenie. Minister Mikulec porušil zákon, keď zazmluvnil firmu Dustream production za 2,5 milióna eur na manažment východnej hranice. Až po našich otázkach na ministerstve zistili, že spoločnosť bola v roku 2020 postihnutá za nelegálne zamestnávanie. Rezort s ňou nemal obchodovať aspoň tri roky. uvádza Nadácia Zastavme korupciu.

Protikuropčné OĽANO

Spoločnosť Dustream production, mal Mikulcovi odporučiť kamarát Eduarda Hegera, Július Slovák. „Navyše firmu odporučil ministrovi premiérov kamarát. A kamarátova firma GD identity sa zároveň stala subdodávateľom zákazky,“ objasňuje Nadácia. GD identity v minulosti napríklad ozvučovala volebnú noc OĽANO. Nuž, skoro to vyzerá na tak trochu korupčné správanie a tak trochu „rodinkárstvo.“ Keďže ale hnutie OĽANO bojuje roky proti týmto nežiaducim javom, ide asi len o zdanie.

Rozhodnutie UVO

„Na základe nášho textu začal Úrad pre verejné obstarávanie kontrolu a dnes nám dal za pravdu. Zákon bol porušený a rozhodnutie je právoplatné, keďže po odvolaní to isté tvrdila aj Rada ÚVO. To len potvrdzuje naše presvedčenie, že aj v krízach je dobré pravidlá dodržiavať,“ oznámila nadácia na sociálnej sieti.

Rezort nesúhlasí

Pravda priniesla aj stanovisko ministerstva vnútra. To v reakcii uviedlo, že sa nestotožňuje so závermi predmetného rozhodnutia ÚVO. „Považuje ho za rozporné so zákonom aj skutkovým stavom a využije všetky právne prostriedky na jeho nápravu,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Eliášová. Doplnila, že zmluva so spoločnosťou Dustream production, s.r.o., bola ukončená ku dňu 10. júna 2022 a činnosti na východnej hranici momentálne ministerstvo zabezpečuje vlastnými kapacitami.

Zákonnosť nadovšetko!

Ďalším malým problémom je, že Roman Mikulec neporušil zákon len v tomto prípade. Na jeho inú zmluvu, so spoločnosťou Globalgastro, ktorá si na utečeneckej kríze, taktiež dobre zarobila, upozornil napríklad opozičný poslanec z Hlasu Matúš Śutaj Eštok. Viac si môžete prečítať tu. UVO aj v tomto prípade rozhodlo o nezákonnom postupe ministra vnútra. Ale, ako už vieme, Roman Mikulec je nedovolateľný a tak asi ako minister môže všetko. Aj opakovane porušovať zákony.

Zdroj: Pravda, Fb Zastavme korupciu


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec porušil zákon. Firme Hegerovho kamoša prihral zákazku za milióny!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti