eReport.sk
Vladimir Putin, foto:tasr

Putin kondoloval rodine novinárky, jej vraždu nazval ohavným zločinom

Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril v pondelok „úprimnú sústrasť“ pozostalým po 29-ročnej novinárke Darii Duginovej, dcére známeho prokremeľského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina, ktorá zahynula pri sobotňajšom výbuchu auta v Moskve. Informuje o tom agentúra AFP.

„Odporný, krutý zločin ukončil život Darie Daginovej, bystrej, talentovanej osoby s pravým ruským srdcom – láskavým, milujúcim, súcitným a otvoreným,“ uviedol Putin v kondolenčnej správe určenej novinárkinej rodine, ktorú zverejnil Kremeľ.

Zomrela pri atentáte

Duginová sa so svojím otcom v sobotu zúčastnila na literárno-hudobnom „vlasteneckom festivale“ s názvom Tradícia v Zacharove v Moskovskej oblasti. Údajne mali v pláne odísť z podujatia spolu, ale 29-ročná Daria napokon odišla autom svojho otca sama.  K výbuchu auta podľa ruského vyšetrovacieho výboru (Sledkom) došlo v sobotu asi o 21.00 h miestneho času v moskovskej mestskej časti Odincovo, neďaleko obce Boľšije Viaziomy.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v pondelok obvinila z vraždy novinárky Ukrajinu. Z činu je podľa FSB podozrivá ukrajinská občianka Nataľa Vovková, ktorá prišla do Ruska pred mesiacom. Prenajala si údajne byt neďaleko Duginovej bydliska v Moskve, aby získala informácie o jej denných aktivitách a pripravila vraždu. Vovková so svojou 12-ročnou dcérou vraj šla aj na zmienený nacionalistický festival, na ktorom prednášal Dugin a bola tam aj jeho dcéra Daria.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Krúpa
  2. Západ nechce mier
  3. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko
  4. Kto je Denis Nikitin?
  5. Kto je Denis Nikitin?
  6. Pápež František

Po výbuchu bomby na podvozku pod sedadlom vodiča, ktorú podľa predchádzajúcich správ odpálili na diaľku, odišla Vovková aj s dcérou do Estónska autom s vymeneným evidenčným číslom, vyhlásila FSB.

Ukrajinský prezidentský poradca Mychajlo Podoľak v nedeľu poprel účasť Kyjeva na atentáte

Duginová, ktorá sa narodila v roku 1992, otvorene podporovala vojnu Ruska voči Ukrajine. Za údajné šírenie dezinformácií o Ukrajine na internete ju Británia v júli zaradila na zoznam sankcionovaných Rusov.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin kondoloval rodine novinárky, jej vraždu nazval ohavným zločinom

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti