eReport.sk
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr/ap

Zelenskyj varuje: V najbližších dňoch očakávam zintenzívnenie ruských útokov!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upozornil, že ruské sily tento týždeň môžu zintenzívniť útoky na ukrajinské územie. Európska rada bude vo štvrtok a piatok v Bruseli rokovať o prípadnom udelení kandidátskeho štatútu Európskej únie Ukrajine. Zelenskyj v tejto súvislosti upozornil, že jeho poradcovia očakávajú v tejto dobe od Moskvy nárast nepriateľských akcií. TASR informuje na základe správy prevzatej zo stanice BBC.

Historický týždeň?

„Zajtra sa začína historický týždeň, keď budeme počuť odpoveď Európskej únie, či (udelí) Ukrajine kandidátsky štatút,“ povedal Zelenskyj v nedeľu večer vo svojom pravidelnom príhovore. Poznamenal, že od roku 1991, keď Ukrajina získala nezávislosť od Sovietskeho zväzu, sa udialo len „málo takých osudových rozhodnutí pre Ukrajinu, ako očakávame teraz“. „A som presvedčený, že len pozitívne rozhodnutie zodpovedá záujmom celej Európy,“ dodal.

Zelenskyj hovorí o „nepriateľských aktivitách“

„A v takom týždni by sme mali od Ruska očakávať väčšie nepriateľské aktivity,“ upozornil. „A nielen voči Ukrajine, ale aj voči iným európskym krajinám,“ dodal. Ukrajina je však podľa jeho slov na to pripravená a takisto na to upozorňuje svojich partnerov.

Rusko podľa Zelenského zhromažďuje svoje sily s cieľom útočiť  na mestá Charkov a Záporožie, ktoré ležia na východe Ukrajiny. Časť tamojších území už ruské jednotky obsadili, pripomína agentúra DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
  2. Na ilustračnej snímke ruská nukleárna zbraň.

Kyjev si podal žiadosť o vstup do EÚ len štyri dni po tom, čo Kremeľ 24. februára spustil vojenskú ofenzívu na Ukrajine.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj varuje: V najbližších dňoch očakávam zintenzívnenie ruských útokov!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti