eReport.sk
Premiér Eduard Heger rokoval telefonicky s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským o pomoci Slovenska pri obnove Ukrajiny. Zdroj: FB / Eduard Heger

Nový džob pre Slovákov: Heger a Zelenskyj rokovali o obnove Ukrajiny za pomoci našich firiem

Vojna na Ukrajine trvá už štyri mesiace a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by so mohla v krátkom čase skončiť. Napriek tomu už rokoval náš premiér Eduard Heger s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským o tom, ako by sa mohli zapojiť naše firmy do obnovy vojnou zničenej Ukrajiny.

Premiér Eduard Heger dnes hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským o príležitostiach, ktoré sa pri plánovanej obnove Ukrajiny vytvárajú aj pre slovenské firmy, podnikateľov i zamestnancov. Ako priznal v statuse na sociálnej sieti, v telefonáte deklaroval vieru vo víťazstvo Ukrajiny i pokračovanie pomoci Slovenska.

Heger má silnú vieru v ukrajinské víťazstvo

Náš premiér priznáva, že v telefonáte vyjadril silnú vieru v ukrajinské víťazstvo. „Demokratický svet nemôže dovoliť, aby vojnoví šialenci určovali svetový poriadok. Preto všestranná pomoc Ukrajine bude naďalej pokračovať a Slovensko bude naďalej súčasťou koalície krajín, o ktorú sa Ukrajinci na ceste k svojmu víťazstvu môžu oprieť,“ konštatuje Heger v úvode statusu a dodáva, že preto je už dnes potrebné myslieť aj na povojnovú budúcnosť. Heger očakáva, že na nadchádzajúcom summite EÚ sa Ukrajina stane oficiálnym kandidátom na vstup do Únie. „Teším sa na tú chvíľu, lebo od samého začiatku aktívne podporujeme európsku perspektívu Ukrajiny. Osobne som v tejto veci intervenoval na mnohých stretnutiach s európskymi lídrami,“ priznáva pyšne náš premiér.

Ukrajina v spolupráci s Európskou úniou pripravuje podľa nášho premiéra plán povojnovej obnovy, čo má byť niečo na spôsob nášho Plánu obnovy a odolnosti, akurát prispôsobený na ukrajinské ekonomicko-politické reálie. „Ak k týmto plánovaným európskym fondom prirátame príspevky zo Spojených štátov, ale aj medzinárodných finančných inštitúcií, máme pred sebou bezprecedentný investičný stimul pre štyridsať miliónový národ, ktorý si svoju slobodu a zvrchovanosť hrdinsky vybojoval v zápase s ruským agresorom,“ píše Heger, ktorý so Zelenským hovorili aj o príležitostiach, ktoré sa tým vytvárajú aj pre slovenské firmy, našich podnikateľov i zamestnancov. Na Slovensku podľa nášho premiéra prakticky niet odvetvia, ktoré by nemohlo prispieť k obnove Ukrajiny.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Zelenskyj
  3. Nemecký minister financií Olaf Scholz
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Slovenská diplomacia bude pri obnove nápomocná

Eduard Heger je presvedčený, že naši podnikatelia, ale aj naše mimovládne organizácie, mali už dnes premýšľať o tom, čím môžu k povojnovej Ukrajine prispieť. „Slovenská diplomacia im bude, samozrejme, nápomocná. Keď spojíme ukrajinskú húževnatosť, pracovitosť a ukrajinské prírodné zdroje so západným kapitálom, podnikavosťou a západnými technológiami, povojnová obnova Ukrajiny bude znamenať významný príspevok k celosvetovému hospodárskemu rastu,“ konštatuje v samom závere odhodlane Eduard Heger, podľa ktorého ale najskôr musia spoločne presadiť mier.

Zdroj: fb / Eduard Heger


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nový džob pre Slovákov: Heger a Zelenskyj rokovali o obnove Ukrajiny za pomoci našich firiem

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti