tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Ruská propaganda? Zelenskyj odkázal: Všetky západné zbrane sa registrujú a posielajú priamo na front!

Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak vyzval vo štvrtok poslancov, aby zriadili výbor, ktorý by monitoroval dodávky zbraní od západných spojencov. Týmto spôsobom by sa zaistila maximálna transparentnosť a zamedzilo by sa šíreniu nepravdivej ruskej propagandy. TASR informáciu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok.
  2. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Tank so symbolom Z.

Stalo sa tak po tom, ako EÚ vyjadrila obavy z možného pašovania zbraní z Ukrajiny, ktorých by sa mohli zmocniť skupiny organizovaného zločinu operujúce v Európe.

„Parlament ako zákonodarný orgán by sa mal podieľať na kontrole obrannej pomoci od spojencov. Naším cieľom je byť tak transparentní, ako to len umožňuje stanné právo,“ napísal šéf kancelárie prezidenta Volodymyra Zelenského na platforme Telegram.

Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak v súvislosti s informáciami o možnom kšeftovaní so zbraňami zo Západu hovorí o ruskej propagande. – Foto: t.me/ermaka2022

Zároveň však zdôraznil, že všetky zbrane, ktoré západní spojenci dodali Ukrajine na boj proti ruskej agresii, sa „registrujú a posielajú priamo na front“.

Najlepší recept na ruské manipulácie?

Nový monitorovací výbor by mal zaistiť transparentnosť, ktorá je podľa Jermaka „najlepším receptom na ruské manipulácie a falošné tvrdenia“.

Ukrajina v stredu obvinila Rusko, že šíri nepravdivé tvrdenia o tom, že časť dodávok zbraní zo Západu pre Kyjev končí na čiernom trhu. Podľa Mychajla Podoľaka, Zelenského poradcu, ide o banálnu ruskú propagandu, ktorej cieľom je narušiť dodávky zbraní od spojencov. Podoľak v stredu zdôraznil, že dodávky zbraní z USA a európskych krajín sú pre Ukrajinu „vecou prežitia“ a preto ich ukrajinská vláda sleduje.

Pašovaním zbraní sa chce zaoberať aj EÚ

Európska únia v pondelok oznámila, že v Moldavsku vytvorí centrum boja proti organizovanému zločinu, ktoré sa má zaoberať okrem iného pašovaním zbraní zo susednej Ukrajiny.

Malé strelné zbrane sa na Ukrajine podľa AFP výraznejšie začali šíriť po roku 2014, keď Moskvou podporovaní povstalci vyhlásili vlastné republiky na východe Ukrajiny. To rozpútalo ozbrojený konflikt, ktorý trvá dodnes a zintenzívnila ho súčasná ruská invázia, trvajúca už takmer päť mesiacov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruská propaganda? Zelenskyj odkázal: Všetky západné zbrane sa registrujú a posielajú priamo na front!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku