eReport.sk
Maroš Šefčovič, foto: archív

Šefčovič o sankciách: Európska únia sa zameria na zlato z Ruska

Európska únia sa v ďalšom súbore sankcií voči Rusku zameria na zlato z tejto krajiny a bude sa snažiť uzavrieť medzery využívané na obchádzanie doterajších sankčných balíkov. Uviedol to v piatok podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič. TASR informácie prevzala od agentúry AFP.

EÚ dosiaľ prijala šesť súborov sankcií proti Rusku. Posledný schválený v júni zaviedol okrem iného zákaz na väčšinu dovozu ruskej ropy. Únia podľa Šefčoviča najnovšie preskúma možnosti uvalenia sankčného režimu na zlato, ktoré je dôležitou vývoznou komoditou Ruska.

„Len čo dosiahneme dohodu na úrovni členských štátov, zverejníme ju,“ povedal Šefčovič v Prahe pred piatkovými rozhovormi ministrov členských krajín zodpovedných za európske záležitosti, ktoré organizuje české predsedníctvo v Rade EÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. Poľský prezident Andrzej Duda

Koncom júna sa na zákaze dovozu zlata z Ruska dohodli členovia skupiny G7, pripomína AFP. Ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľha Stefanišynová, ktorá sa zúčastňuje na stretnutí v Prahe, vo štvrtok vyzvala EÚ na prijatie nového sankčného balíka.

„Rusko sa zatiaľ necíti za svoje zločiny zodpovedné,“

povedala novinárom.

Šefčovič doplnil, že EÚ sa bude tiež snažiť „uzavrieť všetky únikové cesty pre tých, ktorí chcú obísť sankcie“. „Je to, samozrejme, veľmi komplexný mechanizmus, preto musíme nielen zriadiť, ale aj kontrolovať, monitorovať a uzatvárať miesta, ktoré by nejakým spôsobom vytvárali platformy pre únik,“ zdôraznil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šefčovič o sankciách: Európska únia sa zameria na zlato z Ruska

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti