tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zdroj: tasr/AP

Škandál medzinárodného rozmeru! Ukrajinci vraj dodané zbrane predávajú mafiánskym skupinám západu

Tohtotýždňová policajná akcia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) voči zápasníkovi Dušanovi Škondričovi, bratovi známeho MMA trénera Ilju Škondriča, priniesla šokujúce zistenia. Akcia s medzinárodným presahom pôvodne cielila na odhalenie drogovej činnosti. V Škondričovom dome sa však našli ukrajinské zbrane, ktoré podľa jeho výpovede predávajú do podsvetia západu skupiny ako pluk Azov. Ak by sa jeho slová preukázali, išlo by o jeden z najväčších ukrajinských škandálov od začiatku vojny. Podľa Škondriča sa pri tom má jednať aj o presne tie zbrane, ktoré na Ukrajinu solidárne dodávajú západné krajiny.

Našli moderné ukrajinské zbrane

NAKA strávila v Škondričovej haciende približne dva dni. Aj keď policajti pôvodne zasahovali kvôli drogám, počas prehliadky našli aj niečo, čo môže mať nie len oveľa zásadnejší vplyv na Škondričov osud, ale aj značný medzinárodný dosah voči Ukrajine.

„Zaistili obrovské množstvo strelných zbraní, munície a výbušnín. A to od ostreľovacích pušiek, guľometov, cez automatické palné zbrane, takzvané samopaly, ako aj množstvo krátkych poloautomatických zbraní, po muníciu, vrátane výbušnín. A nešlo o žiadne staré rárohy, ale o najnovšie modely vojnových zbraní. Niektoré informácie z prostredia polície hovoria o tom, že v dome mali policajti objaviť aj Javeliny – zbraň ktorou pokojne zničíte tank, či lietadlo. Niektoré výbušniny mali policajní pyrotechnici dokonca odpaľovať priamo na mieste,“ informoval o výsledkoch prehliadky portál zoznam.sk Polícia na prípade spolupracuje spolu s kolegami z Maďarska a Rakúska.

Pôvod zbraní spôsobil šok

Na základe Škondričovej výpovede by sa pri tom malo jednať aj o také zbrane, ktoré západ solidárne dodáva na Ukrajinu v súvislosti s tamojšou ruskou agresiou. Škondrič okrem pôvodu zbraní povedal policajtom aj o spôsobe, akým sa so zbraňami obchoduje. Po dovezení zbraní zo západu sa zbrane majú dostávať aj do rúk takých skupín, akou je pluk Azov. Militantní žoldnieri, ktorí sú časťou globálnej spoločnosti považovaní za pochybných, majú predávať zbrane naspäť na západ, avšak nie do rúk štátov, ale mafiánskych skupín. Strieľa si teda západ do vlastnej nohy tým, že cez dodávky zbraní na Ukrajinu nechtiac podporuje organizovaný zločin?

Škondrič bol obvinený a čaká na rozhodnutie súdu

V rámci akcie Parketár bolo obvinených dokopy 16 ľudí, z ktorých 7 sa podarilo zadržať na území Slovenska. “Počas policajnej akcie sme na území Slovenska zadržali sedem podozrivých osôb. V rámci zaisťovacích úkonov sme zaistili omamné a psychotropné látky, lieky, značnú finančnú hotovosť, motorové vozidlá, aj komunikačné prostriedky,” informoval policajný hovorca Michal Slivka podľa portálu zregionu.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. Poľský prezident Andrzej Duda
  3. Na kombosnímke zľava Jaroslav Naď a Robert Fico.

Jedná sa konkrétne o obvinenie z páchania obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti zločineckou skupinou. O osude obvinených rozhodne v piatok Špecializovaný trestný súd.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál medzinárodného rozmeru! Ukrajinci vraj dodané zbrane predávajú mafiánskym skupinám západu

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku