eReport.sk

USA dodajú Ukrajine ďalšie raketomety. Zelenskyj: Ďakujem!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval Spojeným štátom za novú vojenskú pomoc v hodnote 400 miliónov amerických dolárov a dodanie ďalších salvových raketometov HIMARS. Uviedol to vo svojom príhovore zverejnenom v noci na nedeľu, informuje TASR na základe správy britskej spravodajskej televízie Sky News.

Ďalšie zbrane pre Ukrajinu

Zelenskyj hovoril o útokoch na mestá Mykolajiv, Charkov a Kryvyj Rih. Uviedol, že v Záporožskej oblasti Rusi útočili na obytné oblasti. Ťažké boje naďalej prebiehajú v Donbase. Tieto teroristické činy môžu podľa neho zastaviť iba moderné precízne zbrane. Zelenskyj ďalej uviedol, že v sobotu absolvoval rozhovory so zástupcami stavebných firiem, od ktorých bude závisieť kvalita ukrajinskej infraštruktúry, teda aj zásobovacích trás.

„Otázka budovania kvalitnej dopravnej siete je vždy aj otázkou bezpečnosti. A v podmienkach totálnej vojny je silná infraštruktúra jedným z kľúčových prvkov obrany,“ povedal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  2. Volodymyr Zelenskyj
  3. Bude Európa čoskoro bez plynu?
  4. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Robert Fico na snímke z videa.
  6. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto

„Poďakoval som zástupcom stavebných firiem za ich prácu a prerokoval som s nimi kľúčové úlohy na najbližšie obdobie — ide o obnovu našej krajiny, ako aj o dodatočné posilnenie našej logistiky,“ spresnil ukrajinský prezident. Zelenskyj sa tiež vyjadril k odvolaniu ukrajinských veľvyslancov v Nemecku, Česku, Maďarsku, Nórsku a Indii. Podľa neho ide o „rotáciu“ a „bežnú súčasť diplomatickej praxe. Dodal, že ich nástupcovia budú vybraní čoskoro.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA dodajú Ukrajine ďalšie raketomety. Zelenskyj: Ďakujem!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti