eReport.sk
Hrozí nebezpečenstvo?
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Zbytočné dodávky? Rusko údajne zničilo ďalšie zbrane zo Západu!

Ruská armáda pri masívnych útokoch na východe Ukrajiny zničila ďalšie zbrane zo západných krajín. Podľa agentúry DPA o tom v sobotu v Moskve informoval hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Pri meste Časiv Jar ležiacom v Doneckej oblasti mal byť zničený hangár, v ktorom sa nachádzali húfnice M777 dodané Spojenými štátmi. Pri tomto útoku údajne zahynulo aj množstvo ukrajinských vojakov. Tieto informácie nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov, poznamenala DPA.

Zahynulo desiatky vojakov

Desiatky ukrajinských vojakov mali zahynúť aj pri ruských delostreleckých a raketových útokoch v Mykolajivskej oblasti na juhu krajiny, v Dnepropetrovskej oblasti v okolí mesta Dnipro a na ďalších miestach, zničená bola aj vojenská technika a niekoľko muničných skladov.

Medzi obeťami i zahraniční bojovníci

Pri týchto útokoch prišli o život aj zahraniční bojovníci. Ruské letectvo navyše zostrelilo v Mykolajivskej oblasti aj dve ukrajinské stíhačky Suchoj Su-25. Okrem toho ruská protivzdušná obrana v priebehu 24 hodín zostrelila ďalších 15 bojových dronov, tvrdí Konašenkov. Ani tieto informácie nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov.

Rusko zintenzívnilo útoky v Doneckej oblasti

Gubernátor Doneckej oblasti Pavlo Kyrylenko v sobotu na platforme Telegram informoval o intenzívnych útokoch ruských síl na tento región. Uviedol to denník Guardian. V meste Družkivka boli podľa neho pri raketovom útoku poškodené nemocnica, palác kultúry, obytné budovy a detské ihrisko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  2. Volodymyr Zelenskyj
  3. Bude Európa čoskoro bez plynu?
  4. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Na ilustračnej snímke F-22A Raptor 27. stíhacej letky Vzdušných síl USA počas letu.

V Sloviansku zasiahla raketa dom, v ktorom sa v tom čase nachádzal jeho majiteľ. Terčom ostreľovania bola aj železničná stanica v meste Časiv Jar, zranenia utrpelo niekoľko ľudí. V noci sa dostalo pod paľbu mesto Hirnyk, kde bolo poškodené elektrické vedenie, ako aj obytné budovy a ďalšia infraštruktúra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zbytočné dodávky? Rusko údajne zničilo ďalšie zbrane zo Západu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti