tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj sa cíti silný vďaka moderným zbraniam. Ruskej technike sa vysmieva

Rusko „nemá odvahu priznať“ porážku na Ukrajine, vyhlásil v noci na stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas svojho pravidelného večerného príhovoru. Zároveň varoval ruské sily, že nikde na ukrajinskom území nie sú v bezpečí. Ruská armáda sa podľa neho zjavne spolieha na starnúce zbrane a taktiku zo sovietskych čias, pričom uviedol, že jednota ukrajinského ľudu v kombinácii so silou ukrajinskej armády znamenajú „jasný“ výsledok vojny.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  3. Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.
  4. Volodymyr Zelenskyj
  5. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  6. Tank so symbolom Z.
  7. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto

„Okupanti už veľmi dobre pocítili, čo je to moderné delostrelectvo a že nikde v našej krajine nebudú mať bezpečné tylo,“ uviedol ukrajinský prezident. Podľa Zelenského ruské sily zistili, že operácie ukrajinských prieskumných jednotiek zamerané na ochranu vlasti sú silnejšie než akákoľvek ich „špeciálna operácia“. „Z odpočúvania ich rozhovorov vieme, že ruskí vojaci sa naozaj našich ozbrojených síl boja,“ uviedol Zelenskyj.

Nemajú už silu

Podľa ukrajinského prezidenta ruské sily dosahujú nejaké výsledky len vďaka „bezodným zásobám starých sovietskych zbraní“. „Nemajú už strategickú silu a nechápu a nerozumejú tomu, čo robia v našej krajine. Nemajú tiež ani štipku odvahy na to, aby priznali porážku a stiahli svojich vojakov z ukrajinského územia,“ pokračoval ukrajinský prezident.

Zároveň uviedol, že Ukrajina bude schopná „sa ubrániť, obnoviť sa a zrealizovať ciele svojej zahraničnej politiky“. Zelenskyj okrem toho vo svojom príhovore informoval, že sa v utorok v Kyjeve stretol s podpredsedom poľskej vlády a ministrom obrany Mariuszom Blaszczakom, s ktorým rokoval o obrannej spolupráci.

Tento príhovor ukrajinského prezidenta sa uskutočnil v 139. deň vojny na Ukrajine – v období, keď pokračujú boje o ovládnutie Doneckej oblasti na ukrajinskom východe a keď sa zdá, že Rusko zintenzívnilo svoje útoky na civilistov, píše Guardian.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa cíti silný vďaka moderným zbraniam. Ruskej technike sa vysmieva

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku