eReport.sk
Tank so symbolom Z.
Tank so symbolom Z. (ilustračná snímka). Zdroj: Ozbrojené sily Ukrajiny

Čas si našiel aj ukrajinský minister! V Prahe prebieha výstava ukoristenej ruskej techniky z Ukrajiny

Aj keď sa rozhodne niet čo čudovať, že sa Ukrajina na obranu svojej vlasti postavila ruskej agresii čelom, európske krajiny niekedy zachádzajú z deklarovanej snahy nastoliť mier k riešeniam, ktoré veľká časť spoločnosti a hlavne samotné Rusko môže považovať za provokáciu. TASR informuje, že v pondelok sa v Prahe začala výstava techniky, ktorá bola na Ukrajine ukoristená od Rusov. Je pravdepodobne definitívne ťažké očakávať, že bude môcť Európska únia zohrávať úlohu mierotvorcu. Rovnaká výstava pred tým prebehla v Poľsku.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
 2. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
 3. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
 4. Rinat Achmetov, archívna snímka.
 5. Len viac zbraní zabezpečí mier!
 6. Ruské vojenské vozidlá sa presúvajú po diaľnici v oblasti kontrolovanej ruskými separatistickými jednotkami pri meste Mariupoľ, na východe Ukrajiny 18. apríla 2022.
 7. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 8. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
 9. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
 10. Sloviansk je ukrajinské mesto v Doneckej oblasti. Ilustračná snímka.
 11. Len viac zbraní zabezpečí mier!
 12. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
 13. Šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell.

Techniku do Európy priviezlo ukrajinské ministerstvo vnútra. Deklarovaným cieľom je pripomenúť vojnové hrôzy, ktoré ruská invázia na Ukrajine spôsobila. Otázne však môže byť, ako tento krok a hlavne jeho odkaz napomáha k cieľu, ktorý je podľa EÚ stále najvyšší – zastaviť boje, ukončiť zabíjanie a nastoliť mier.

Techniku priviezli z Varšavy

Ťažká bojová technika bola prevezená najprv z Ukrajiny do Varšavy a neskôr do Prahy na piatich kamiónoch. Ľudia si na výstave môžu pozrieť napríklad ruský tank T-90. O výstave prvotne informovala hovorkyňa ukrajinskej ambasády v Prahe Tetiana Okopna.

Zbrane a stroje, na ktorých je vidieť známky poškodenia, poputujú po Prahe ešte do Berlína, Paríža, Madridu, či Lisabonu. V Prahe bude technika do 24. júla 2022. Výstavu otvoril minister vnútra ČR Vít Rakušan a jeho ukrajinský náprotivok Denys Monastyrskyj, ktorý sa aj napriek množstvu vnútorných problémov Ukrajiny na otváracom ceremoniáli zúčastnil osobne.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čas si našiel aj ukrajinský minister! V Prahe prebieha výstava ukoristenej ruskej techniky z Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti