eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj úraduje: Z funkcie odvolal šéfa tajnej služby a generálnu prokurátorku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal v nedeľu z funkcie šéfa Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) Ivana Bakanova a generálnu prokurátorku Irynu Venediktovovú. TASR o tom informuje na základe správ agentúr Reuters a AP.

Čistky pokračujú?

Výnosy o odvolaní Bakanova a Venediktovovej, ktorá viedla vyšetrovanie vojnových zločinov páchaných ruskými silami na Ukrajine, boli v nedeľu večer zverejnené na oficiálnej webovej stránke ukrajinského prezidenta.

Zelenskyj neskôr v príspevku na sociálnej sieti Telegram uviedol, že týchto dvoch vysokopostavených ukrajinských predstaviteľov odvolal, pretože mnoho zamestnancov ich úradov kolaboruje s Rusmi. „Vyše 60 zamestnancov prokuratúry a SBU zostalo na (Rusmi) okupovanom území a pracujú proti nášmu štátu,“ ozrejmil Zelenskyj v príspevku.

Zároveň uviedol, že bolo zaznamenaných vyše 650 prípadov súvisiacich so zradou a kolaboráciou v spojitosti so zamestnancami úradov prokurátora.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Len viac zbraní zabezpečí mier!

„Takéto množstvo zločinov proti základom národnej bezpečnosti a zaznamenané vzťahy medzi ukrajinskou a ruskou tajnou službou vyvolávajú dôležité otázky týkajúce sa šéfov (spomínaných úradov),“ uviedol ukrajinský prezident. Zároveň dodal, že všetky tieto otázky budú zodpovedané.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj úraduje: Z funkcie odvolal šéfa tajnej služby a generálnu prokurátorku

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti