eReport.sk
Rozhodnutie pána Lipšica nepoteší
Daniel Lipšic na ilustračnej dvojsnímke. Foto: tasr

Špeciálny prokurátor žiadal o zásah voči advokátovi Parovi! Skončilo to fiaskom – pre Lipšica

Rozhodnutie pána Lipšica nepoteší. Ale poďme pekne po poriadku. Náš pán špeciálny prokurátor, právoplatne odsúdený za trestný čin, kritiku na svoju osobu ako i na „jeho chlapcov“ z jeho Úradu špeciálnej prokuratúry, zdá sa dobre neznáša. problémom je, že neznášať kritiku je vec jedna. A chcieť zasahovať do výkonu advokátskeho povolania z moci špeciálneho prokurátora vec druhá. Zdá sa tiež, že už to asi nie je také jednoduché, ako voľakedy, za Igora..

Mohlo by vás zaujímať

  1. Postupujeme v súlade so zákonmi
  2. Nemal by byť apolitický?
  3. Mazákova elita
  4. Je rozhodnuté!

Lipšic sa hnevá

O výsledku, ku ktorému dospela Slovenská advokátska komora(SAK) informoval na sociálnej sieti smaotný advokát Para. A ten zároveň aj uviedol, to, na čom Lipšicova „obžaloba“ voči nemu stála.

„Dnes som obdržal rozhodnutie Slovenskej advokátskej komory (SAK), ktorá posudzovala už asi piatu sťažnosť prokurátorov ÚŠP GP SR a ich výkonnej zložky „čurillovcov“ proti mne. Pre údajnú neslušnosť pri verbálnych prejavoch k ich osobám a úradu.“

„Túto poslednú (pre mňa špeciálnu) podal sám ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR JUDr. Daniel LIPŠIC, LL.M., pričom tvrdil, že sa ho moje vyjadrenia ohľadom účelovosti trestného stíhania mojej osoby, ako aj o nezákonnom odmietaní mnou podávaných trestných oznámení dotkli,“ uviedol Para.

Rozhodnutie pána Lipšica nepoteší

SAK mu totiž slušne naznačila, že s advokátom parom síce súhlasiť vo všetkom nemusia, ale „čo je veľa, to je veľa.“ A ešte stále sú (aspoň oni) na strane zákona.

Ako Marek Para informoval, v stanovisku Slovenskej advokátskej komory stojí, že:

„SAK nepodporuje žiadne vyjadrenie advokáta Mareka Paru, ale musí posúdiť jeho primeranosť;

Pričom primeranosť vyjadrení je daná z dôvodu vzájomnej animozity, ako aj z pohľadu obsahu predchádzajúcich vyjadrení príslušníkov NAKA a prokurátorov ÚŠP GP SR.

A tiež, že „dôležitú úlohu pri posudzovaní primeranosti vyjadrení Mareka Paru zohráva faktické porušovanie prezumpcie neviny v mediálnom priestore.“

Chcelo by to nový zásah?

Takže keď si to zhrnieme, aj keď SAK nesúhlasí, Para zákon ani pravidlá o advokátskej etike, neporušil.

A pán Lipšic by možno mal bežať za pani magisterkou, aby odvolala šéfa SAK a všetkých „podobných zločincov,“ ako to nedávno spravil jeho kamarát prezident Hamran. Aby spolu naďalej mohli vykonávať dobro.

Ak by to nepomohlo, „čurillovci“ by možno vedeli, ako niekoho.. veď potom si to zároveň vyšetria.. Záverom už len otázočka, čo to je za štát, kde úradník rezortu vnútra šéfuje prezidentke a špeciálneho prokurátora nemožno kritizovať? Demokracia?

Zdroj: FB M.Para

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Špeciálny prokurátor žiadal o zásah voči advokátovi Parovi! Skončilo to fiaskom – pre Lipšica

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne