eReport.sk
Mazákova elita
Koláž- sudkyňa ŠTS Pamela záleská. Zdroj: Infovojna

VIDEO „Najobjektívnejšia“ novinárka Tódová a „nestranná“ sudkyňa Záleská na spoločnom výlete!


Objektivita a nestrannosť. Jedna z hlavných hviezd „pravdu vlastniacich „mainstreamových denníkov, Monika Tódová alias Mirka z Bratislavy, ktorá pracuje v „nezávislom a objektívnom“ Denníku N, ktorý vlastní spoločnosť Eset. A do neba vychvaľovaná sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská, ktorá je „nestranná a nezávislá“ aj keď pojednáva o osude ľudí, ktorí sú pre ňu len sviňami. Obe sa stretli na spoločnom výlete. A nie po prvýkrát. Už v (nie tak dávnej) minulosti boli spolu na dovolenke. Etický kódex novinára a etický kódex sudcu by síce hovorili iné, ale tu sme „v právnom štáte.“ A tak je to predsa „úplne bežná vec.“ Alebo konečne príde zvrat a prestaneme zatvárať oči nad tým, čo sa deje? A kto ako koná?

Spoločný výlet

Osud, alebo náhoda chceli, že sa nezávislý novinár Martin Daňo ubytoval v tom istom zariadení, ako pani sudkyňa s pani novinárkou. Video sa šíri sociálnymi sieťami. Ono by to bolo v poriadku. Lenže nie je.

Lebo tak sudca, ako novinár, musí dodržiavať okrem zákonov aj nejaké tie morálne pravidlá. Ktoré mu vyplývajú z jeho povolania.

Áno, tak novinár, ako sudca má právo na súkromný život. Ale aby v právnom štáte chodila na dovolenky sudkyňa ŠTS s novinárkou tak to už je naozaj na pováženie. teda skôr na výpoveď pre obidve panie.

Objektivita a nestrannosť

Je verejným tajomstvom, že sudkyňa Záleská je v Denníku N „varená pečená.“ A že články na jej obhajobu čohokoľvek neobhájiteľného, má pod palcom najmä pani Tódová?

Skúsme si predstaviť, že by som sa ja, Stella Banská vybrala na dovolenku s Robertom Ficom, či Tomášom Tarabom, alebo sudcom Trubanom. (uvedených pánov uvádzam na základe ich „obľúbenosti“ v Denníku N). Zdalo by sa to kolegom v mainstreame v poriadku? Aj širokej verejnosti?

Hrubala a Mazák

Vážený pán predseda ŠTS pán Hrubala, snáď sa k vám dané video dostane. A budete mať šancu ukázať, ako chránite zákon a pravidlá. Ako chcete zabezpečiť verejnosti, že sudkyňa, vaša podriadená, neinformuje svoju priateľku Tódovú z Denníka N aj o skutočnostiach, o ktorých by vedieť nemala?

Že by sa k nej takto dostávali veci zo spisov, čo je v rozpore so zákonom? A ako chcete po tomto presvedčiť verejnosť a hlavne všetkých ľudí, ktorých pani Záleská „nestranne a nezávisle“ odsúdila na roky väzenia, presvedčiť o tom, že bola len „náhoda,“ že o všetkých tých ľuďoch, zavretých počas Matovičovej a Lišpšicovej „očisty,“ pani Tódová písala ani v jednom článku nerešpektovala prezumpciu neviny?

AJ teraz budete spolu s pánom Mazákom dávať paní Záleskú za vzor všetkým sudcom? A akú cenu za „demokraciu a právny štát“ vyhrá v tomto roku „nezávislá, nestranná, objektívna“ novinárka Tódová?

Žijeme ešte v právnom štáte, alebo v takom, kde vyvolení môžu porušovať právo a pravidlá?

Zdroj: Veci Verejné, M. Daňo,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO „Najobjektívnejšia“ novinárka Tódová a „nestranná“ sudkyňa Záleská na spoločnom výlete!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: