eReport.sk
Postupujeme v súlade so zákonmi
Dosluhujúci špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, foto:tasr

Lipšicovej ÚŠP sa porušovanie zákona opäť nevyplatilo. Toto vďaka tomu hrozí v Kočnerovej kauze!


Lipšicove fantazmagórie. Teda presnejšie, to, čo právoplatne odsúdený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic doteraz verejnosti prezentoval ako „fantazmagóriu,“ bude „asi“ nakoniec pravdou. A tak potom, ako jeho Úrad Špeciálnej prokuratúry dovolí vyšetrovateľom, ktorých prácu má dozorovať tak, aby jednali lne a výlučne v súlade so zákonom, nevypočuť obvinených, či podá obžalobu bez vznesenia obvinenia(!) máme tu ďalší problém. A to veľmi závažný. V závažnej kauze. Mariána Kočnera. Opäť sa raz potvrdzuje, že „očista“ a „rozviazané ruky“ nemajú(ani omylom) znamenať, že si vyšetrovatelia a prokurátori ÚŠP môžu robiť čo chcú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kde je pani prezidentka?
  2. Advokát Marek Para po prepustení z väzby na ŠTS v Pezinku 24. apríla 2022.
  3. Prezident Slovenska na poslednom mediálnom tour
  4. Kde je pani prezidentka?

Právo na obhajobu a nezákonné odpočúvanie

Prvé zjavne porušili. A druhé vykonali v prípade podnikateľa Kočnera týkajúceho sa falšovania zmeniek televízie Markíza. A to počas jeho výkonu väzby v Leopoldove. Právo na obhajobu má byť v právnom štáte nedotknuteľné.

Zahŕňa aj to, že rozhovor medzi advokátom-obhajcom a klientom je dôverný. A to aj pred OČTK. Kočnerovi advokáti hovorili o podozrení, že rozhovory vo väznici sú nezákonne odpočúvané.

Lipšicove fantazmagórie

„Argumenty obhajoby, že tá miestnosť je monitorovaná, sú v polohe absolútnych fantazmagórií,“ uviedol k tomu vtedy Daniel Lipšic, ktorý bol právnym zástupcom Markízy.

Lenže.. Ovhajcovia Kočnera Marek Para a Michal Mandzák podali v tejto veci trestné oznámenie. A policajná inšpekcia teraz potvrdila, že nešlo o žiadne „fantazmagórie.“ Stretnutia tajne monitorovali. A to na príkaz NAKA a ÚŠP. Povolil to Špecializovaný trestný súd.

Ten Kočnera v tejto kauze odsúdil na devätnásť ročný pobyt vo väzení. Keďže ale OČTK porušili zákon( právo na obhajobu), len tak to nezostane. Odsúdený podnikateľ a jeho obhajcovia žiadajú nápravu.

A tak sa môže stať, že vďaka tomu, že „niekto“ nepostupoval zákonne, pôvodný trest sa môže zmeniť. A trest pre Kočnera v tejto kauze môže iný súd zrušiť.

Zdroj: Nový Čas, adamvalcek

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšicovej ÚŠP sa porušovanie zákona opäť nevyplatilo. Toto vďaka tomu hrozí v Kočnerovej kauze!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: