eReport.sk
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
Veronika Remišová Foto: tasr

Remišová vyzvala Čaputovú, nech koná ako Zeman! Opozícii odkázala: Odmietame klamať ako Pellegrini!

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) vyzvala prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby jasne a priamo podporila povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Strana Za ľudí bude podľa nej presadzovať povinné očkovanie minimálne pre ľudí nad 60 rokov od začiatku budúceho roka

„Tieto pravidlá, akékoľvek sú, či už je to COVID automat alebo lockdown, nie sú ani dlhodobé, ani udržateľné riešenia. Zaočkovanie čo najväčšej časti obyvateľstva je považované za riešenie pandémie na celom svete bez ohľadu na charakter spoločenského usporiadania,” uviedla Remišová s tým, že sa na tom zhodujú vyspelé krajiny sveta.

Remišová chce od hlavy štátu veľmi jasnú“ podporu

Strana Za ľudí si podľa nej uvedomuje citlivosť témy, no poukázala na vysoké počty úmrtí na ochorenie COVID-19. Podčiarkla potrebu urobiť všetko na ochranu životov a zdravia ľudí. Aj preto by podľa nej hlava štátu mala jasne a priamo podporiť zavedenie povinného očkovania. “Neustále sa opakujúce lockdowny nie sú riešením,“ podotkla vicepremiérka s tým, že ničia ekonomiku, pracovné miesta i spoločnosť.

„Je to citlivá téma, ale vidíme, že každý deň zomierajú desiatky obyvateľov Slovenska a v takejto situácii je našou povinnosťou urobiť všetko preto, aby sme ako spoločnosť chránili životy a zdravie zraniteľných ľudí. Preto by som chcela vyzvať aj pani prezidentku, aby podobne tak, ako to urobil prezident Českej republiky alebo Rakúska, veľmi jasne a priamo podporila zavedenie povinného očkovania proti koronavírusu, s tým, že je veľmi dôležité, aby v tejto náročnej dobe vyjadrila podporu povinnému očkovaniu aj prezidentka Zuzana Čaputová a reálne tak pomohla Slovensku zvládnuť pandémiu,“ uviedla Remišová.

Je isté, že korona tu bude aj na budúci rok“

Remišová v tejto súvislosti apelovala i na lídrov súčasnej opozície. Pripomenula, že v minulosti aj jej predstavitelia zavádzali povinné očkovania proti vírusovým ochoreniam pre určité skupiny obyvateľstva. Očakáva preto, že podporia aj povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. “To by bolo férové a nebolo by to pokrytecké,“ uviedla.

„Odmietame klamať ľudí v tom, že lockdown niečo vyrieši, ako to robí napríklad Peter Pellegrini. Opakujúce sa lockdowny ľudí nechránia, riešia iba akútnu situáciu v nemocniciach, ale obete iba odsúvajú na neskôr a popritom devastujú ekonomiku aj celú spoločnosť. Hoci sa nám to nepáči, je isté, že korona tu bude aj na budúci rok, a spoločnosť musíme pripraviť na dlhodobé fungovanie s týmto vírusom,“ podčiarkla vicepremiérka.

Zdroj: fb/zaludi

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) zároveň informoval, že by mal v stredu (8. 12.) vláde predložiť uznesenie, ktorým ho kabinet zaviaže vypracovať právnu analýzu k povinnému očkovaniu a analýzu prípadnej finančnej spoluúčasti nezaočkovaných ľudí na liečbe. Predpokladá, že by na to mohol mať mesiac a následne by sa na základe aktuálnej situácie mohli rozhodnúť.

Prioritou je, aby sa ľudia zaočkovali z vlastnej vôle

„Musíme nájsť cestu, ktorá bude jasná, vymožiteľná a nezaťaží celý systém verejného zdravotníctva vymáhaním pokút, ktoré nebudú pre ľudí motivačné,“ poznamenal. Povinné očkovanie s následným vymáhaním podľa jeho slov nateraz nechcú zaviesť. Naopak, dosiahnuť chcú, aby sa ľudia zaočkovali z vlastnej vôle.

VIDEO Od piatka sa majú otvoriť obchody v režime OP, stredné školy a 2.stupeň ZŠ sa zatvoria

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.
  2. Veronika Remišova (Za ľudí).
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová vyzvala Čaputovú, nech koná ako Zeman! Opozícii odkázala: Odmietame klamať ako Pellegrini!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti