eReport.sk
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.
Maroš Žilinka. Foto: tasr

Žilinka sa po útokoch od Remišovej pochválil: Týmto jej chce vytrieť zrak!

Tá Remišová mu nedá spávať. Generálneho prokurátora Maroša Žilinku vytočila ministerka pre investície, keď inštitúciu označila za stalinský model. Prokurátor jej poslal poriadne štipľavý komentár a dnes pridal aj niečo navyše.

Stalinský model prokuratúry dlho vyhovoval pochybným štruktúram a politikom, čo sa ukázalo aj pri rozsiahlom vyšetrovaní trestných činov najmä z čias vlád Smeru. Skonštatovala vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová s tým, že je za podporu generálnej prokuratúry.

Nasrdený prokurátor jej poslal odkaz, že toto jej vyhlásenie svedčí o odbornej nekompetentnosti a neznalosti. „Prokuratúra Slovenskej republiky je osobitným ústavným orgánom ochrany práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu. Označovať model slovenskej prokuratúry za stalinský, ktorý neprešiel reformou do podoby, v akej by mala prokuratúra fungovať v demokratickom štáte, ako to dnes urobila podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, je nielen zavádzajúce a účelové, ale aj svedčiace o odbornej nekompetentnosti a neznalosti vývoja ústavnej a zákonnej úpravy postavenia prokuratúry Slovenskej republiky,” skonštatoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny prokurátor Maroš Žilinka počas tlačového brífingu.
  2. Veronika Remišova (Za ľudí).
  3. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
  4. Maroš Žilinka.

Dnes sa pyšne pochválil hodnotením od Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy. „Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil štvrté medziročné hodnotenie inštitucionálnej nezávislosti, odbornosti a otvorenosti vybraných 26 verejných inštitúcií v Slovenskej republike. Generálna prokuratúra Slovenskej republiky sa v rebríčku umiestnila s 80 % a hodnotením „vynikajúce“ na druhom mieste,” teší sa Žilinka.

– Foto: FB/maroszilinka

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka sa po útokoch od Remišovej pochválil: Týmto jej chce vytrieť zrak!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti