eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Matovičova sestra súhlasí so Žilinkom a Remišovej odkázala: Stalinistická nie je prokuratúra, ale politici!

V pondelok sme informovali o tom, že generálny prokurátor Maroš Žilinka sa na sociálnej sieti ohradil voči tvrdeniam ministerky investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veroniky Remišovej (Za ľudí). Ministerka opísala Generálnu prokuratúru SR ako stalinský model. Najnovšie sa na Žilinkovu stranu pridala dokonca aj sestra ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), Zuzana Belicová.

„Pani Remišová útočí slovne na prokuratúru, no mnohým Slovákom príde stalinistické a diktátorské skôr jednanie niektorých politikov a političiek z pozície moci. Ako napríklad psychické vydieranie občanov, ak sa nepodvolia nejakému úkonu pod hrozbou nemožnosti pracovať a cestovať do práce, obmedzovanie slobody slova, slobodného šírenia názoru, cenzúry rôznych vládnej moci nevyhovujúcich názorov, cenzúra sociálnych sietí údajne ´škodlivého obsahu´, ktorú aj vy, pani Remišová, podporujete,“ reagovala Belicová na Žilinkov status k Remišovej vyjadreniam.

Zriadite nové „Ministerstvo pravdy“?

Matovičova sestra sa dokonca dotkla aj vládnej novely trestného zákona. Vláda sa jej prostredníctvom snaží vytvoriť nový trestný čin „šírenia nepravdivej informácie“. Túto novelu si mnohí vysvetľujú ako náhubkový zákon, koniec diskusie, alebo popieranie slobody slova a názoru. Kriticky sa k novele postavila politická opozícia, generálny prokurátor, aj viacerí právnici.

„Kto bude určovať, čo je škodlivý a pre vládnu moc škodlivý obsah? Zriadite si zase ďalšie nové ´Ministerstvo Pravdy´ s vysokými platmi, s limuzínami a budete určovať, čo je pravda a čo nie? Budete ľudí s iným, než politikom riťolezným názorom trestať a vymazávať? Tak, ako už miznú komentáre mnohým ľuďom, ktoré nie sú nijako vulgárne, ani urážlivé, len si dovolili vyjadriť kritický názor na konanie politikov?,“ položila niekoľko legitímnych otázok sestra expremiéra Matoviča.

Obsiahly komentár Zuzany Belicovej pod statusom generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý reagoval na ostrú kritiku Veroniky Remišovej. – Foto: fb/gpmaroszilinka

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  2. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičova sestra súhlasí so Žilinkom a Remišovej odkázala: Stalinistická nie je prokuratúra, ale politici!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti