eReport.sk
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Foto: tasr

Prečo klesá záujem o prvú dávku? Remišová ponúkla odpoveď: Toto chcem presadiť!


Lockdown nie je udržateľné a dlhodobé riešenie. Odsúva len utrpenie a obete na neskôr. Vyhlásila to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá chce na pondelkovej koaličnej rade presadiť uvoľnenie opatrení pre zaočkovaných ľudí proti ochoreniu COVID-19.

„Pre očkovaných budeme žiadať uvoľnenie do obchodov, služieb a na bohoslužby,“ povedala Remišová. Na rokovaní koaličných partnerov bude žiadať, aby sa opatrenie prijali nielen na nasledujúci týždeň, ale minimálne do 9. či 10. januára. „Aj podnikatelia, obchodníci, prevádzky a služby sa musia pripraviť na to, aké budú Vianoce,“ uviedla vicepremiérka s tým, že odmieta celoplošný lockdown pre očkovaných i neočkovaných.

Podľa Remišovej pomôže len zaočkovanosť ľudí 55 +

Dôkazom, že nefunguje, je podľa nej aj klesajúci záujem o očkovanie prvou dávkou vakcíny proti COVID-19. „Jediné, čo v tejto pandémii pomáha, je, keď budeme mať zaočkovanú dostatočnú masu ľudí a špeciálne nad 55 rokov,“ uviedla. V drvivej väčšine v nemocniciach a na umelej pľúcnej ventilácii podľa jej slov končia starší ako 55 rokov a nezaočkovaní. V prípade obmedzovania prezenčnej výučby na školách skonštatovala, že základné školy treba zatvárať ako posledné a otvárať ich ako prvé. 

Sme rodina svoje návrhy predstaví až na koaličnej rade

Koaličná rada bude v pondelok večer hovoriť o ďalšom postupe pri tzv. lockdowne. Na stretnutí koaličných partnerov chce strana SaS hovoriť o prípadnom uvoľňovaní opatrení. Otvoriť chce tiež tému rozšírenia zoznamu esenciálnych prevádzok, odškodňovania prevádzok dotknutých lockdownom či režimu OTP v dopravných prostriedkoch. Hnutie Sme rodina na otázky, či podporí tvrdší a dlhší lockdown, ako pôvodne uviedol jeho predseda Boris Kollár, odpovedalo, že svoje návrhy najprv predstaví na koaličnej rade.

Predstava ministra zdravotníctva je už známa

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) navrhne vláde predĺžiť tzv. lockdown do 16. decembra. Po tomto termíne by sa mohli otvoriť všetky obchody, a to pre očkovaných a po prekonaní ochorenia COVID-19. Esenciálne obchody by naďalej fungovali pre všetkých. Ďalšie uvoľnenie opatrení by malo prísť po 25. decembri, týkať by sa však malo cestovného ruchu. Od 25. decembra do 9. januára by mali fungovať len esenciálne obchody.

VIDEO Minister Lengvarský navrhuje od 17. decembra otvoriť obchody v režime OP

Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť tzv. lockdown do 16. decembra. Odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  2. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
  3. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
  4. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo klesá záujem o prvú dávku? Remišová ponúkla odpoveď: Toto chcem presadiť!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne