eReport.sk
Parkovanie v Bratislave. Ilustračná foto: fb/bratislava

Hlavné mesto spúšťa regulované parkovanie PAAS v ďalšej časti Petržalky

Hlavné mesto spúšťa v pondelok regulované parkovanie v ďalšej časti Petržalky. Bratislavský parkovací asistent (PAAS) zavádza na Dvoroch V, VI a v lokalite Šustekova. Parkovanie v týchto lokalitách je tak možné len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade parkovného.

„Zóna Dvory V, VI a lokalita Šustekova bude spoplatnená v časoch od 12.00 do 24.00 h cez pracovné dni sadzbou jedno euro za hodinu. Cez víkendy a sviatky bezplatne,“ pripomína magistrát.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Adrianu Krajníkovú pobúrilo, že MVSR Matovičovi zaregistrovalo nový názov strany.
  2. Karol Farkašovský
  3. Šimečkove priority
  4. Von der Leyen sa pustila do Žilinku

Zmeny časov spoplatnenia

Spolu so zavedením regulácie v tejto časti Petržalky dôjde k zmenám časov spoplatnenia v už spustenej petržalskej zóne Dvory IV, kde bude od pondelka platiť rovnaký čas regulácie od 12.00 do 24.00 h. „Tento čas sa zvolil spoločne s mestskou časťou aj na základe podnetov obyvateľov. S cieľom posilniť reguláciu vo večerných hodinách a zjednotiť časy spoplatnenia v Petržalke,“ spresnila mestská samospráva.

PAAS, ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica – Blumentál. V tomto roku pribudla zóna Centrum – Panenská v Starom Meste. Naplánované je tiež rozšírenie PAAS aj do iných bratislavských mestských častí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlavné mesto spúšťa regulované parkovanie PAAS v ďalšej časti Petržalky

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php