eReport.sk
Zelensky pricestoval do Washingtonu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj chce v krajine výrazne znížiť korupciu. Foto: tasr/ap

Zelenskyj čistí Ukrajinu od korupčníkov – odvolal predstaviteľa tajnej služby

Podľa medializovaných informácií patrí Ukrajina medzi najskorumpovanejšie krajiny sveta. A do takejto „čiernej diery“ sa posielajú zo zahraničia miliardy dolárov a eur. Zmeniť sa to teraz hodlá prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý pre údajnú korupciu odvolal vedúceho oddelenia kybernetickej bezpečnosti spravodajskej služby SBU.

Prezradil ho krok jeho manželky

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal vedúceho oddelenia kybernetickej bezpečnosti spravodajskej služby SBU Iľľu Viťuka. Ukrajinské médiá ho spájajú s obvineniami z korupcie. Informovala o tom agentúra DPA, píše TASR. Výnos prezidenta o odvolaní predstaviteľa Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) zverejnili v stredu na jeho webovej stránke. Dôvod rozhodnutia sa v ňom neuvádza. Podľa správ ukrajinských médií kúpila Viťukova manželka luxusný byt v centre Kyjeva a protikorupčné úrady v tejto súvislosti preverujú ich majetkové pomery.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Degradácia pôdy na Slovensku pokračuje, jej rozsah sa však v porovnaní s minulosťou zmiernil.
  2. Hlásenie z Ukrajiny

Samotného Viťuka už pred odvolaním postavili mimo službu. Zelenskyj prisľúbil dôrazný boj proti korupcii a sprenevere štátnych financií. Ukrajina musí vo svojich snahách o vstup do EÚ preukázať pokrok aj v tejto oblasti. Ukrajinského ministra poľnohospodárstva Mykolu Soľského nedávno vzali do väzby a následne prepustili na kauciu v prípade podozrenia z účasti na korupčnom škandále.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj čistí Ukrajinu od korupčníkov – odvolal predstaviteľa tajnej služby

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne