eReport.sk
Julija a Alexej Navaľní. Zdroj: Instagram Alexej Navaľnyj

Julija Navaľná straší Putinom: Je nevypočítateľný, môže použiť jadrové zbrane


Manželka nebohého ruského opozičného politika Alexeja Navaľného žije v exile, odkiaľ z pohodlia domova vyvíja aktivity na kritiku Ruska a jeho prezidenta Vladimira Putina. Najnovšie tvrdí, že je nevypočítateľný a môže použiť jadrové zbrane. Prečo by tak mal urobiť síce nevie, zato na šírenie paniky a protiruských nálad sú jej tvrdenia a „indície“ pre Západ veľmi vhodné.

Desí ľudí, drží ich v strachu

Vdova po zosnulom ruskom opozičnom lídrovi Alexejovi Navaľnom varovala pred nevypočítateľnosťou ruského prezidenta Vladimira Putina. Podľa nej možnosť, že v nejakom bode použije jadrové zbrane, sa nedá vylúčiť. TASR prevzala informácie z nedeľnej správy nemeckej tlačovej agentúry DPA. „Nevieme, čo od neho môžeme čakať,“ uviedla pre DPA a dodala: „Možno to urobí.“ Prirovnala túto otázku k invázii Ruska na Ukrajinu – uviedla, že od Putina vtedy nečakala, že zaútočí vzhľadom na silné vzťahy medzi oboma krajinami. „Ale rozhodol sa to urobiť. Desí ľudí, drží ich v strachu. Nikto nevie, čo Putin najbližšie urobí,“ doplnila Julija Navaľná.

Desí ľudí, drží ich v strachu. Nikto nevie, čo Putin najbližšie urobí.

Julija Navaľná, manželka nebohého kritika ruského prezidenta

Putin spustil plnoformátovú inváziu na Ukrajinu vo februári 2022 a od roku 2014 v rozpore s medzinárodným právom okupuje Krymský polostrov. Navaľná povedala, že si nie je istá, či má Putin naozaj „pevnú stratégiu“. Navaľní boli dlhé roky najpoprednejšími opozičnými aktivistami v Rusku. Dlhoročný a vytrvalý odporca Putina Navaľnyj zomrel 16. februára v ruskom väzenskom tábore za polárnym kruhom na Sibíri. Nebolo nezávisle zistené, že 47-ročný Navaľnyj zomrel prirodzene, ako sa to píše v jeho úmrtnom liste. Jeho podporovatelia si myslia, že bol zavraždený.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj na TV obrazovke počas videolinku z väznice na súde v meste Kovrov.
  2. Rázny krok proti Putinovi
  3. Julija Navaľná. Foto: tasr/ap

Navaľná sa vyjadrila aj k nedávnemu zatknutiu niekoľkých podozrivých ruských špiónov v Európe. Povedala, že je to ďalší znak, že Putin už dlho vedie vojnu v srdci Európy a používa na to všetky potrebné prostriedky. „Putin nielen začal, on to robí už dlho. Začína vojny, zabíja (v Európe) svojich odporcov,“ uviedla s tým, že prítomnosť špiónov pre ňu nie je prekvapením. „Vždy som predpokladala, že v Európe je veľa špiónov: ruských špiónov, to je jasné,“ dodala Julija Navaľná.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Julija Navaľná straší Putinom: Je nevypočítateľný, môže použiť jadrové zbrane

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne