tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Richard Raši (Hlas-SD) Foto: tasr

Raši kritizuje vládu: V boji s pandémiou zlyhala, zachránili nás zdravotníci

V nedeľu uplynuli dva roky od prvého prípadu koronavírusu na Slovensku. Odvtedy sme mali viac ako dva milióny pozitívnych testov a zomrelo 18.687 ľudí. V celosvetovej štatistike úmrtí v prepočte na počet obyvateľov sme sa dostali do svetovej top desiatky. Podľa člena zdravotníckeho výboru NR SR a podpredsedu strany Hlas-SD Richarda Rašiho vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera v boji proti pandémií zlyhali. A zlyhali tiež aj pri ekonomickej pomoci ľuďom či podnikateľom postihnutých pandémiou.

Raši: Vláda robila na občanoch experimenty

Vláda namiesto toho, aby si brala príklad zo zahraničia robila na občanoch Slovenska experimenty. „Spomeňme len celoštátne celoplošné testovanie, kde nahnali viac ako tri milióny ľudí na testovacie miesta, kde sa mohli tisíce ľudí nakaziť. A to už nehovorím o stovkách miliónov eur, ktoré nás toto medicínsky sporné rozhodnutie stálo,“ pripomenul Raši. Keď bola vyvinutá vakcína, možnosť zaočkovať sa využili ako prví mladí vládni politici, celebrity, úradníci, ale tým najohrozenejším, seniorom, vakcíny neostali.

Krajčí zlyhal

Zlyhal aj vtedajší minister zdravotníctva, ktorý neobjednal vakcíny Pfizer v čase, keď ľudia záujem o očkovanie počas druhej vlny pandémie mali. Vláda zlyhala aj pri očkovacej kampani, vyhodila desiatky miliónov eur na rôzne očkovacie bonusy, očkovaciu lotériu a kampaň prišla v čase, keď už bola takmer zbytočná. Naopak, pandémiu sme prekonali len vďaka samosprávam a slovenským zdravotníkom. „Lekárom, sestrám, záchranárom a všetkým zdravotníkom nielen z covidových oddelení patrí naša vďaka. Bojovali napriek riziku v prvej línii. Najmä pričinením zdravotníkov a samospráv sme pandémiu zvládli,“ uviedol R. Raši.

Pandemická kríza odhalila neschopnosť súčasnej vlády, myslí si Raši

Dodal, že „v ostrom kontraste so zdravotníkmi pandemická kríza odhalila neschopnosť súčasnej slovenskej vlády. Matovič, Sulík, Kollár a Remišová namiesto jasného spoločného boja proti koronavírusu na tejto kríze iba parazitovali, či už finančne – od nákupu miliónov testov až po akciu Sputnik – alebo politicky – neustálym vzájomným bojom o preferencie.“

Bude vás zaujímať:

  1. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
  2. Jaromír Jágr
  3. Katarína Hatráková
  4. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO)
  5. Eduard Heger sa lúči s poslancami eurovýboru po neformálnom rokovaní. Foto: tasr
  6. ukrajina vojaci

Podľa Matoviča sme mali byť príkladom pre celý svet a aj sme boli. „Boli sme odstrašujúcim príkladom ako manažment pandémie z pozície vlády nerobiť,“ zdôraznil Raši.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši kritizuje vládu: V boji s pandémiou zlyhala, zachránili nás zdravotníci

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku