eReport.sk
ukrajina vojaci
Vojna na Ukrajine si vyžiadala už tisícky životov. Ilustračné foto: tasr

The New York Times: Ruský útok sa spomaľuje. Stále však spôsobuje zkazu!

Vojna na Ukrajine vstupuje do tretieho týždňa, ruský postup zostáva pomalý, avšak deštrukcia zároveň narastá, keďže Rusi cielene útočia na obytné oblasti a civilnú infraštruktúru pomocou rakiet dlhého doletu. Vo štvrtok to napísal americký denník The New York Times (NYT).

Rusko bombardéry Ukrajinu raketami

NYT pripomenul, že podľa amerického Pentagónu Rusko od začiatku invázie vypálilo na ukrajinské ciele už viac ako 700 rakiet.“Takmer všetky rakety, ktoré boli odpálené buď z Ukrajiny, alebo mimo Ukrajiny, boli namierené na miesta vo východnej časti krajiny,“ povedal hovorca Pentagónu John Kirby na stredajšom tlačovom brífingu.

Kirby hovorí o úsečke útokov

„Ak by ste nakreslili čiaru od Kyjeva do Odesy, tak takmer všetky tieto (ruské) údery sa odohrávajú východne od tejto úsečky,“ spresnil Kirby. Západní vojenskí analytici podľa NYT tvrdia, že ruské sily sa stále pripravujú na obnovenie útokov na hlavné mesto Kyjev. Úsilie ukrajinských síl sa sústreďuje na to, aby zabránili Rusom v postupe na metropolu.

Related Posts

  1. Eduard Heger sa lúči s poslancami eurovýboru po neformálnom rokovaní. Foto: tasr
  2. Eduard Heger (OĽaNO).
  3. utečenci z Ukrajiny, z afrických krajín a krajín Blízkeho východu na košickej železničnej stanici.
  4. Volodymyr Zelenskyj

„Ruské sily pravdepodobne začali s obnovenými útočnými operáciami pri Kyjeve a pokračujú v obkľúčení mesta na západe, avšak zatiaľ nedosiahli veľký pokrok,“ uvádza sa v najnovšom hodnotení Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), z ktorého citoval NYT.

Zdroj: Tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

The New York Times: Ruský útok sa spomaľuje. Stále však spôsobuje zkazu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti