tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO)
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Foto: tasr

Ministerstvo obrany: Na sankčnom zozname USA je aj firma zo Slovenska

Na sankčnom zozname, ktorý v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajine zverejnilo americké ministerstvo obchodu, je aj spoločnosť Incoff Aerospace so sídlom v bratislavskej Dúbravke. Zverejnený sankčný zoznam obsahuje 91 spoločností, ktoré podporujú ruské vojenské aktivity, informovalo v stredu Ministerstvo obrany (MO) SR.

Cieľom sankcií je obmedzenie prístupu identifikovaných spoločností k americkým komoditám, softvéru a technológiám, a teda snaha znížiť schopnosť Ruska získať položky, ktoré potrebuje na pokračovanie vojenskej agresie. „Som rád, že sa nám v spolupráci so spojencami darí eliminovať zneužívanie medzinárodného obchodu so sofistikovanými technológiami, ktoré sú zneužité pri vraždení ukrajinského obyvateľstva,“ zdôraznil v tejto súvislosti minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Bezpečnostné zložky spojencov tak podľa rezortu obrany chránia spoločné záujmy a eliminujú možné hrozby. Boli identifikované siete krycích spoločností a spriaznených entít, ktoré skryto získavajú technológie pre ruské tajné služby a ruské bezpečnostné zložky. „Aj tieto technológie sú následne využité pri budovaní spôsobilostí ruských ozbrojených síl, ktorými Ruská federácia útočí na Ukrajinu,“ dodal rezort obrany.

Bude vás zaujímať:

  1. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Spoločnosť Incoff Aerospace bola podľa portálu FinStat najaktívnejšia v roku 2018, keď zaevidovala tržby vo výške necelých 10,8 milióna eur. V roku 2020 však už vykázala nulové tržby aj zisk.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo obrany: Na sankčnom zozname USA je aj firma zo Slovenska

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku