tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Eduard Heger sa lúči s poslancami eurovýboru po neformálnom rokovaní. Foto: tasr
Eduard Heger Foto: tasr

Heger sa lúčil s poslancami na výbore, ide do Versailles: Hovoriť treba o tom, ako Putina zastaviť!

Ukrajina nám mizne pred očami, potrebujeme hľadať nové odpovede a riešenia. Ruský prezident Vladimir Putin sa nezastaví, kým nedosiahne všetko. Skonštatoval to premiér Eduard Heger (OĽANO) na štvrtkovom zasadnutí európskeho výboru Národnej rady (NR) SR. Informoval aj o postojoch, s ktorými ide na neformálny summit lídrov Európskej únie. Hovoriť podľa neho treba o ochrane európskeho priestoru a možnostiach, ako Putina zastaviť. Za dôležitú otázku označil aj opätovné budovanie Ukrajiny.

Summit by mal byť podľa Hegera aj o tom, že sa treba pozrieť pravde do očí. „Jasne potrebujeme Vladimirovi Putinovi povedať, že toto do nášho sveta nepatrí, že dnes je to o ňom, on musí skončiť. To nie je o Ukrajine, prečo sa stále rozprávame o tom, čo bude s Ukrajinou? Kedy sa začneme rozprávať o tom, čo sa stane s Ruskom? Tam je problém, Kremeľ je problém. To je koreň problému. Ukrajina vôbec nie je problém, Ukrajina je obeť,“ vyhlásil Heger.

Premiér tvrdí, že nejde o politiku, ale boj za naše hodnoty

Šéf Kremľa sa podľa neho smeje západným lídrom do očí, v rokovaniach neustupuje a nepripúšťa kompromis. Nemyslí si, že demokracia je o tom, že si necháme skákať po hlave a pýta sa, dokedy bude Západ Putinovi všetko dovoľovať. Podčiarkol, že už nejde o politiku, ale boj za naše hodnoty.

Vzhľadom na vývoj konfliktu podľa premiéra treba hľadať nové odpovede. Pripomenul, že Ukrajinci volajú po európskej perspektíve a treba sa o tom baviť. Diskusia by sa mala podľa neho týkať aj toho, ako prebudiť ruský ľud, ktorý označil za obeť vedenia krajiny.

Heger za potrebné považuje nepoľaviť

Ďalšou vecou, o ktorej sa budú lídri baviť, je podľa jeho slov posilnenie východného krídla i diskusia o zabezpečení bezpečnosti európskeho priestoru, pretože vojna nepozná hranice. Aktuálnu situáciu si podľa neho treba uvedomovať aj pri diskusii o energetike. Za potrebné považuje nepoľaviť a nastavovať tvrdé sankcie voči Rusku.

Neformálny summit lídrov EÚ sa bude konať vo francúzskom Versailles od 10. do 11. marca. Hlavnou témou má byť jednotná reakcia Únie na pokračujúcu agresiu Ruska voči Ukrajine. Lídri by mali hovoriť aj o posilňovaní európskej bezpečnosti, aj o znižovaní energetickej závislosti od ruského plynu, ropy či uhlia.

FOTO Premiér počas zasadnutia Výboru NR SR pre európske záležitosti v Bratislave

GALÉRIA – Foto: tasr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO).
  2. utečenci z Ukrajiny, z afrických krajín a krajín Blízkeho východu na košickej železničnej stanici.
  3. Na kombosnímke zľava Sergej Lavrov a Dmytro Kuleba.
  4. Katalin Novák, maďarská ministerka pre rodinu.
  5. ukrajina vojaci
  6. Volodymyr Zelenskyj

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger sa lúčil s poslancami na výbore, ide do Versailles: Hovoriť treba o tom, ako Putina zastaviť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku