tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Minister Krajniak to vysvetlil bod po bode: Takto pomáhame osamelým deťom z Ukrajiny!

Ukrajinsko-slovenské hranice utekajúc pred vojnou prekračujú aj maloleté deti bez akéhokoľvek sprievodu. V takomto prípade policajti informujú zamestnancov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí sú v pohotovosti a dostavia sa na pomoc.

Najskôr privolaný expert preverí, či má dieťa všetko, čo v danom momente potrebuje pre svoje bezpečie, a porozpráva sa s ním o ďalšom postupe. Potom ústredie vytipuje najvhodnejšiu lokalitu pre pobyt maloletého utečenca na Slovensku – niektoré z Centier pre deti a rodiny (CDR). Informoval o tom minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) na sociálnej sieti.

Centrá dodržiavajú protipandemické opatrenia

„Pracovníci úradu sa postarajú o bezproblémovú prepravu dieťaťa do cieľového centra, kde si ho preberie zodpovedný zamestnanec. Pre deti sú pripravené pohotovostné balíčky podľa veku i pohlavia. Je v nich ošatenie, obuv a základné hygienické potreby,“ zhrnul ďalší postup minister. Samozrejmosťou sú podľa jeho slov aj základná zdravotná diagnostika so zistením rodinnej anamnézy, podpora psychológa a sociálne poradenstvo. Centrá zároveň dodržiavajú protipandemické opatrenia a zabezpečujú testovanie maloletých na ochorenie COVID–19.

V súlade s najlepším záujmom dieťaťa

„V prípade potreby je na pomoc privolaný tlmočník. Na rad prichádza zabezpečenie vyučovania slovenského jazyka a promptné umiestnenie detí do predškolských a školských zariadení,“ ilustroval minister následné kroky vedúce k integrácii.

Popri všetkých úkonoch centrá podľa ministrových slov dbajú aj na pohodu detí. Usilujú sa o ich socializáciu v kolektíve, organizujú spoločné aktivity, hry a podobne. Ak dieťa potrebuje navštíviť úrad alebo lekára, má vždy k dispozícii sprievod v podobe kompetentného zamestnanca centra. „V úzkej spolupráci s opatrovníkom na pozadí celej podpory pokračuje hľadanie trvalého riešenia v súlade s najlepším záujmom dieťaťa,“ uzavrel minister.

Zdroj: fb/krajniakmilan

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ukrajina utečenci
  2. Na kombosnímke zľava košický primátor Jaroslav Polaček a minister vnútra Roman Mikulec.
  3. Na kombosnímke zľava matka Júlia, vedľa Roman Mikulec s jej synom.
  4. Jeden z utečencov, ktorého vyjadrenie zverejnila slovenská polícia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Krajniak to vysvetlil bod po bode: Takto pomáhame osamelým deťom z Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku