eReport.sk
Marek Krajčí (OĽaNO). Foto: tasr

Teplý flek pre tú, ktorá „hviezdila medzi vyvolenými“? Hegerovi radí exasistentka Krajčího!

Podpredsedníčka strany Hlas-SD Zuzana Dolinková poukázala na to, že v Zbore poradcov predsedu vlády SR Eduarda Hegera figuruje aj Helena Hlubocká, bývalá asistentka poslanca a exministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Hlubocká je podľa Úradu vlády SR poradkyňa premiéra pre oblasť zdravotníctva. Opozičná politička Dolinková, ktorá je v Hlase expertkou práve na zdravotníctvo v tejto súvislosti spochybňuje profesionálne aj morálne kvality Hlubockej.

Teplé miestečka pre našich ľudí fičia ďalej. Týmto titulkom „opálila“ svoj štvrtkový status Dolinková. „Tak sme si už žiaľ nejako za posledné dva roky zvykli, že odbornosť a skúsenosti nie sú vo vedení tohto štátu potrebné a podstatné. A tak sa v Zbore poradcov predsedu vlády Eduarda Hegera ocitla ako poradkyňa pre zdravotníctvo pani, ktorá hviezdila medzi vyvolenými pri predbiehaní sa v očkovaní proti covidu na začiatku minulého roka,“ pripomenula Dolinková.

Nie som si úplne istá, či pani poradkyňa premiéra pre zdravotníctvo tieto atribúty spĺňa, ale minimálne v tých morálnych zlyhala spolu so svojím manželom. Obaja sa tiež dali nedôstojne a prednostne zaočkovať proti covidu.

Podpredsedníčka Hlasu-SD Zuzana Dolinková.

To, že Hlubocká bola v minulosti dlhoročnou asistentom Krajčího sa medializovalo už skôr, pričom jej manžel David Hlubocký zastával u exministra zdravotníctva vysoký post na ministerstve – bol generálnym tajomníkom služobného úradu .

„V normálnej krajine musí byť štandardnom, že v kľúčových poradných orgánov vedenia štátu majú pôsobiť ľudia, ktorí na to majú minimálne odborné predpoklady. Ľudia, ktorí majú o danej oblasti komplexný všeobecný prehľad a majú aspoň čiastočne predstavu a strategickú víziu ako veci v konkrétnom rezorte fungujú. Nie som si úplne istá, či pani poradkyňa premiéra pre zdravotníctvo tieto atribúty spĺňa, ale minimálne v tých morálnych zlyhala spolu so svojím manželom. Obaja sa tiež dali nedôstojne a prednostne zaočkovať proti covidu, namiesto toho aby prenechali miesto seniorom a tým najzraniteľnejšími skupinám ľudí, ktorí kvôli registrácii na očkovanie zvádzali nočné hry o život a cestovali krížom – krážom po Slovensku,“ konštatovala Dolinkový, pričom na záver položila rečnícku otázku: „Dokedy ešte budú teplé miestečka a amaterizmus prednejšie ako profesionalita a odbornosť?“

Zdroj: fb/zdolinkova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Elena Kohútiková a Eduard Heger.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  3. Policajt záchranárovi nariaďuje schovať transparent.
  4. Poslanec NRSR Michal Šipoš (OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Teplý flek pre tú, ktorá „hviezdila medzi vyvolenými“? Hegerovi radí exasistentka Krajčího!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php