eReport.sk
Generálny tajomník OSN António Guterres v Ženeve.
António Guterres. Foto: tasr/ap

Šéf OSN o napätí medzi Taiwanom a Čínou: Situácia je vážna!

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres je presvedčený, že bez spolupráce medzi Spojenými štátmi a Čínou nebude možné riešiť najväčšie svetové výzvy. V piatok to uviedol hovorca generálneho tajomníka OSN Stéphane Dujarric, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

„Pre generálneho tajomníka neexistuje spôsob, ako vyriešiť najpálčivejšie problémy celého sveta bez efektívneho dialógu a spolupráce medzi oboma týmito krajinami,“

povedal Dujarric.

Reagoval tak na rozhodnutie Číny pozastaviť spoluprácu s USA vo viacerých oblastiach vrátane klimatickej zmeny, vojenských záležitostí či spolupráce pri prevencii drogovej trestnej činnosti. Ide o reakciu na návštevu predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej na Taiwane, ktorá podľa Číny znamená podkopávanie jej suverenity a územnej celistvosti.

Bude vás zaujímať:

  1. ukrajina delegácia
  2. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  3. Nancy Pelosiová (štvrtá sprava) pózuje po prílete na letisku v Tchaj-peji na Taiwane 2. augusta 2022.

Vládnuca komunistická strana Číny považuje tento samosprávny ostrov za súčasť svojho územia a snaží sa ho diplomaticky izolovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf OSN o napätí medzi Taiwanom a Čínou: Situácia je vážna!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti