eReport.sk
Korčokova kampaň
Michal Šimečka a Ivan Korčok, foto:fb/m.š.

Fico mal pravdu! Progresívci robia kampaň Korčokovi a obchádzajú tak zákon, uviedla Transparency International


Podľa Transparency International hnutie Progresívne Slovensko obchádza zákon. Ich kampaň totiž pomáha kandidátovi na post hlavy štátu Ivanovi Korčokovi a to isté platí aj pre protivládne protesty.

Nečakaná kritika Progresívneho Slovenska prišla z ich vlastného tábora. Očividným obchádzaním zákona progresívci donútili zareagovať mimovládnu organizáciu Transparency International Slovensko (TIS).

Nezákonná kampaň v prospech Korčoka

Od minulého týždňa sa Slovensko ocitlo v unikátnej situácii. Naraz sa totiž konajú dve volebné kampane. Popri prezidentskej prebieha aj kampaň pred eurovoľbami. Rozdiel je v tom, že v prezidentskej môžu kampaňovať iba kandidáti na post hlavy štátu.

„Opozičná strana Progresívne Slovensko spustila mobilizačnú kampaň NEMÔŽU MAŤ VŠETKO postavenú na obave z úplného ovládnutia štátu koalíciou. Ide o kampaň spojenú s júnovými eurovoľbami a strana ju aj účtuje na transparentnom účte k týmto voľbám. Najväčším výdavkom v kampani sú zatiaľ bilbordy za 45-tisíc eur na február a marec, ktoré si strana objednala cez reklamnú agentúru Unimedia,“ píše na sociálnej sieti TIS.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podvody na voličoch
  2. Rozdielne pohľady
  3. gen. M. Lučanský
  4. Organizujú i protest
  5. Šimečka Šimečkovci
  6. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  7. Do Globsecu idú obrovské peniaze

Tézu o ovládnutí štátu opozícia podľa TIS dosiaľ používala skôr v súvislosti s prezidentskými voľbami. „Prezident by podľa nej nemal byť z vládneho politického tábora a mal by napäté pomery v krajine vyvažovať. Takto postavená kampaň je namierená najmä voči favoritovi volieb a šéfovi vládneho Hlasu Petrovi Pellegrinim a mobilizovať má predovšetkým voličov jeho hlavného rivala Ivana Korčoka. Nasadenie sloganu aj pre eurovoľby teraz nepriamo pomáha aj Korčokovi v prezidentskej kampani,“ uviedla ďalej mimovládna organizácia.

Problémom sú aj protivládne demonštrácie

Transparency International sa domnieva, že Progresívne Slovensko využilo špecifickú situáciu súbehu dvoch kampaní, s ktorou sa zákon bližšie nezaoberá. „Čiastočne tak obišli aj nové pravidlo, ktoré po posledných prezidentských voľbách v roku 2019 zakázalo vedenie kampaní v prospech prezidentských kandidátov inými subjektami. Z tohto pohľadu môžu byť s blížiacim sa termínom prezidentských volieb čoraz problematickejšie aj opozičné protivládne demonštrácie,“ píše TIS v stanovisku.

Zdroj: Facebook -Transparency International Slovensko

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico mal pravdu! Progresívci robia kampaň Korčokovi a obchádzajú tak zákon, uviedla Transparency International

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne