eReport.sk
gen. M. Lučanský
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

Minister Susko chce otvoriť vyšetrovanie záhadného úmrtia generála Lučanského

O opätovnom otvorení vyšetrovania smrti generála Lučanského už hovoril aj poslanec SNS Ševčík a pravdu o jeho smrti sa chce dozvedieť aj dekan Burda. Podľa Suska by mohlo k otvoreniu vyšetrovania prísť v najbližších mesiacoch.

Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) v rozhovore pre Topky potvrdil, že chce opätovne otvoriť vyšetrovanie záhadného úmrtia policajného exprezidenta generála Milana Lučanského.

Obete chorého režimu

Minister Susko uviedol, že okrem úmrtia Lučanského prišlo za bývalých vlád k viacerým tragédiám. A všetko to bolo z dôvodu nezákonných väzieb a aj z dôvodu, že v rámci väzby nebola poskytnutá zdravotná starostlivosť. To bol prípad advokáta Krivočenka. Podľa ministra zjavne dochádzalo k porušovaniu základných ľudských práv a slobôd.

„Pokiaľ ide o generála Lučanského, máme pochybnosti, pretože sú rôzne informácie alebo skutočnosti, ktoré neboli dostatočne objasnené alebo sú pochybnosti v tom, ako boli objasnené. takže ja sa budem snažiť a urobím všetko pre to, aby sme to vyšetrovanie znovu otvorili, aby sme preskúmali tieto veci,“ vyhlásil minister. Dodal, že sa tak mohlo stať v najbližších mesiacoch.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Korčokova kampaň
  2. Aj o Kubinovi..
  3. Michal Šimečka

Vyšetrenie úmrtia Lučanského je nevyhnutné

Syn zosnulého generála Lučanského a súčasný poslanec Národnej rady za SNS Adam Lučanský v aktuálnom rozhovore s Ankou Žitnou k téme uviedol: „Môj otec nikdy nemal byť vo väzbe. Tvrdím, že išlo o politickú objednávku.“ O vzťahoch v parlamente hovorí, že niektorí ľudia sú sociopati a psychopati. Nemajú myšlienkové pochody ako racionálny človek a neberú do úvahy niečo ako ľútosť, či pochopenie.

O obnovení vyšetrovania smrti Lučanského v rovnakej relácii z októbra hovoril aj poslanec SNS Ivan Ševčík: „Pokiaľ sa zmení politická garnitúra a nastúpi príčetné vedenie policajného zboru aj ministerstva vnútra, pretože inšpekcia patrí pod ministerstvo, dodáme ďalšie dôkazy, aby sa celá vec náležite objasnila,” povedal vtedy s tým, že disponuje novými informáciami, ktoré sú v režime utajenia.

Do tretice v rovnakej relácii z decembra sa o vyšetrovaní generála Lučanského vyjadril aj dekan Právnickej falulty UK Eduard Burda, keď u Žitnej povedal: „Chcem vedieť pravdu o smrti generála Lučanského.“

Zdroj: YouTube – Topky, Teraz takto, SME


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Susko chce otvoriť vyšetrovanie záhadného úmrtia generála Lučanského

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre