eReport.sk
FB Michal Šimečka

Ideálny priestor na kampaň? 

Iste aj to je jedna z mnohých otázok, ktoré si kladú politické strany v čase pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami a voľbami do Európskeho parlamentu. 

AKADEMICKÁ PÔDA – UŽ NIE JE TÝM, ČÍM BÝVALA

Je smutné, že už ani akademický priestor a vzdelávacie inštitúcie nemôžeme považovať za apolitické. Dokazuje to aj ako v uplynulých dňoch využil priestor medzi študentmi jeden z kandidátov na post prezidenta – Ivan Korčok. Diskutoval s gymnazistami v Snine a na Strednej zdravotníckej škole v Lučenci. Paragraf  151 ods. 2 školského zákona, ktorý hovorí, že „v školách a v školských zariadeniach sa zakazuje činnosť politických strán a politických hnutí a ich propagácia.“

Foto: FB Ivan Korčok

TRNAVA NEZAOSTÁVA

5. decembra 2023 prišiel medzi študentov aj líder hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Diskutoval so študentami Gymnázia Jána Hollého v Trnave. Na diskusiu si síce nezvolil priestory školy, ale rovno zasadaciu miestnosť mestského zastupiteľstva na Trnavskej radnici.

Foto: FB Michal Šimečka

Nadštandardné vzťahy medzi Petrom Bročkom a členmi hnutia Progresívne Slovensko nie sú vôbec tajné. Primátor sa nimi často chváli aj na svojich sociálnych sieťach. Jeho politické vyhranenie je úplne legitímne. Otázne je, či poskytnutie mestských priestorov na politickú diskusiu so študentmi nehraničí so zneužitím jeho právomocí. 

Foto: FB Peter Bročka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ideálny priestor na kampaň? 

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre