eReport.sk
Infektológ a prednosta Kliniky infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice Pavol Jarčuška.
Infektológ Pavol Jarčuška. Foto: tasr

VIDEO Infektológ Jarčuška si užíval zábavu „v červenej“ bez rúška! Priznal zlyhanie a sám sa udal hygienikom


Po sociálnych sieťach sa už niekoľko dní šíri video, na ktorom vidieť jednu z najvýraznejších tvári boja proti pandémii covidu a člena vládnej pandemickej komisie, infektológa Pavla Jarčušku. Ten sa v červenom okrese divoko zabával a navyše bez respirátora! Teraz sa Jarčuška kajá. Priznal, že video je pravé a nejde o žiadny hoax.

Podľa dostupných informácií sa všetko zbehlo po infektologickej konferencii, ktorá sa konala v Nitre. Stalo sa tak v čase, keď mesto pod Zoborom bolo podľa covid automatu už v červenej farbe, teda tam platili prísnejšie pravidlá. Napríklad v interiéroch boli povinné respirátory. Po konferencii si jej účastníci užili zábavu so všetkým, čo k tomu patrí. Muziky a tanca nevynímajúc.

Nuž, a na tomto „bašávli“ nechýbal ani Pavol Jarčuška, ktorý patrí takpovediac medzi architektov protipandemických opatrení na Slovensku. Na rúško však tento kľúčový vládny odborník na pandémiu, ktorý s Igorom Matovičom ešte ako premiérom, vítal v marci v Košiciach ruskú vakcínu Sputnik V, pri bujarom tanci s dámou zabudol. Ochranu horných dýchacích ciest ignorovala aj jeho tanečná partnerka. A ako to vyzeralo na samotnom nitrianskom parkete?

Nasledujúce video má jasnú výpovednú hodnotu:

Zdroj: youtube.com/aladandy

Jarčuška už pre RTVS potvrdil pravosť videa a dokonca sa sám nahlásil sa aj na Úrad verejného zdravotníctva. „Potvrdzujem podujatie sa konalo v polovici októbra v Nitre. Začalo sa a pokračuje priestupkové konanie,“ uviedol aj pre spravodajský portál topky.sk.

Incident už rieši aj samotný Úrad verejného zdravotníctva, čo potvrdil aj minister Vladimír Lengvarský.(nom. OĽANO): „Predpokladám, že úrad verejného zdravotníctva to bude riešiť. Pre mňa je to nová informácia. Predpokladám však, že ak to pán Jarčuška priznal, tak očakáva nejakú sankciu. Je to otázka pre príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.“

MAREC 2021, POČAS VÍTANIA SPUTNIKA: Tlačová konferencia vtedajšieho predsedu vlády Igora Matoviča (vľavo), dnes už exministra zdravotníctva Mareka Krajčího (vpravo) a infektológa a prednostu kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice Pavla Jarčušku (uprostred) na tému: Na životoch záleží na letisku v Košiciach. – Foto: tasr

Potvrdenie prihlásenia sa Jarčušku potvrdilo aj ÚVZ. „Príslušný RÚVZ sa zaoberá podnetom od p. Jarčušku, ktorý sa na regionálnom úrade nahlásil sám. RÚVZ postupuje v zmysle platných právnych predpisov a vo veci začal priestupkové konanie,“ vysvetlili hygienici.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimír Krčméry v štúdiu TA3.
  2. Čo potrebujú Slováci?
  3. Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  4. Peter Weiss

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Infektológ Jarčuška si užíval zábavu „v červenej“ bez rúška! Priznal zlyhanie a sám sa udal hygienikom

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne