eReport.sk
Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
Dočasne poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran. Foto: tasr

VIDEO Policajný šéf Hamran: Pre útok na infektológa Pavla Jarčušku čelia obvineniu tri osoby!

Za posledný týždeň polícia zaznamenala vyše 800 porušení pandemických opatrení, skontrolovala vyše 33.000 občanov. Špeciálna pracovná skupina pôsobiaca na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) monitoruje aj sociálne siete. Nenávistné prejavy napĺňajúce znaky trestného činu bude trestne stíhať. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran o tom informoval na utorkovej tlačovej konferencii.

Policajti sa podľa Hamrana v praxi stretávajú s mnohými občanmi, ktorí vítajú ich prítomnosť v uliciach. „Narážame však aj na úzku skupinu spoluobčanov, ktorí sa intenzívne domáhajú svojich práv, ale zabúdajú na svoje povinnosti,“ poznamenal. Deklaroval, že polícia pri udeľovaní sankcií prihliada na individuálne okolnosti a závažnosť priestupku. Pri arogancii, odmietaní či agresii je podľa Hamrana uplatnenie represívnych opatrení “namieste”.

Od januára riešili takmer 70-tisíc protiprávnych konaní

Počas uplynulých dní zaznamenala polícia najčastejšie porušenia zákazu vychádzania a zákazu otvorenia prevádzok, nenosenie rúška a porušenia lekárom stanovenej karantény. “V blokovom konaní bolo riešených 473 prípadov, napomenutím 239 prípadov, postúpených na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva 76 prípadov a v riešení je ešte 29 prípadov,” priblížila polícia. Ako doplnil policajný prezident, od začiatku roka riešili policajti už takmer 70.000 protiprávnych konaní.

Hamran by kritickú infraštruktúru povinne očkoval

Šéf polície poukázal napríklad na prevádzku, ktorá nerešpektovala opatrenia ani následné sankcie vrátane najvyššej pokuty 5000 eur. Prípad preto postúpili Úradu verejného zdravotníctva SR, kde hrozí obchodníkovi pokuta až do 20.000 eur a odňatie živnosti. Pre útok na infektológa Pavla Jarčušku čelia obvineniu z výtržníctva tri osoby. S povinným očkovaním pre kritickú infraštruktúru by Hamran nemal problém.

VIDEO Utorková tlačovka dočasného policajného prezidenta Štefana Hamrana

Zdroj: fb/eReport

Mohlo by vás zaujímať:

  1. polícia počas kontroly na slovensko-maďarskom hraničnom priechode Milhosť – Tornyosnémeti
  2. Vladimír Krčméry v štúdiu TA3.
  3. Štefan Hamran počas kontrol polície.
  4. Infektológ a prednosta Kliniky infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice Pavol Jarčuška.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Policajný šéf Hamran: Pre útok na infektológa Pavla Jarčušku čelia obvineniu tri osoby!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti