eReport.sk
Ilustračná foto, foto: shutterstock

Prešov a Poprad pokračujú v očkovaní v obchodných centrách

Bez registrácie na počkanie sa môžu aj najbližšiu nedeľu (8. 8.) zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 záujemcovia v prešovskom obchodnom centre (OC) na sídlisku Sekčov a popradskom OC na Dlhých Honoch. Stačí, ak si so sebou vezmú občiansky a zdravotný preukaz. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

Očkovať sa bude v čase od 10.00 do 18.00 h bez nutnosti registrácie. Pre obe centrá má kraj pripravených po 500 jednodávkových vakcín Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson. V sobotu (7. 8.) bude PSK očkovať aj vo svojom veľkokapacitnom očkovacom centre (VKOC) v Poprade. A to v čase od 8.00 do 16.00 h. K dispozícii má 750 vakcín od Pfizer/BioNTech „Rovnakou vakcínou bude očkovať aj výjazdová očkovacia služba (VOS). V utorok 10. augusta preočkuje 120 ľudí v Novej Lesnej a vo štvrtok 12. augusta preočkuje druhou dávkou 100 väzňov v Prešove a Sabinove,” uviedla Heilová.

Doteraz zaočkoval PSK prostredníctvom svojich VKOC a VOS takmer 190.000 ľudí. Uplynulý víkend (31. 7. – 1. 8.) pritom podal 5015 vakcín, z toho 894 vakcín záujemcom v obchodných centrách v Prešove a Poprade na počkanie, teda bez nutnosti registrácie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport