eReport.sk
Igor Matovič

Tento detail na Matovičovej tlačovke si všimol len málokto. Ale financmajster by to veru mal vedieť!

V piatok poobede zvolal minister financií Igor Matovič tlačovú konferenciu. Oznámil na nej svoj zámer vyplatiť 500 eur v podobe poukazu dôchodcom, ktorí sa dajú zaočkovať. A keďže je financmajster obľubuje plagáty, aj tento raz si so sebou jeden priniesol.

Na informačnej pomôcke Matovič vysvetľoval, ako myslí svoju pomoc pre podnikateľov. Dotknutým prevádzkam, ktoré najviac trpeli v prvej, druhej a trpia aj v tretej vlne pandémie chce poskytnúť 500 miliónov eur. Prevádzky sú zoradené v troch skupinách: HORECA, kultúra, služby. Peniaze by sa k týmto prevádzkam mali dostať prostredníctvom poukazov pre dôchodcov v hodnote 500 eur na osobu.

Igor Matovič (OĽANO), v pozadí Boris Kollár (Sme rodina) počas tlačovej konferencie 26. novembra.

Matovič ukazoval na tlačovke bankovku, ktorú už nevydávame. – Foto: tasr

Pozornému oku neušlo, že na plagáte mal Matovič vyobrazenú 500 eurovú bankovku. Lenže tú už od roku 2019 prestala Národná banka Slovenska vydávať. „Národná banka Slovenska 27. januára 2019 prestáva vydávať do obehu 500 € bankovky. Existujúce bankovky 500 € zostávajú zákonným platidlom – občania ich môžu naďalej používať na platby či sporenie. Rovnako môžu existujúce bankovky 500 € používať a ponechať v obehu aj banky, zmenárne a ďalšie obchodné subjekty,“ píše sa v oficiálnom vyjadrení NBS.

Čítajte viac:

  1. Matovič mal nedávno na tlačovke hosťa - plyšového medvedíka v hojdacom kresle

Veľa ľudí sa tak zrejme s reálnou 500 eurovou bankovkou pri bežnom platení nestretne. V Matovičovom prípade však išlo najmä o vizuálnu pomôcku, keďže poukazy pre dôchodcov by mali mať elektronickú podobu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tento detail na Matovičovej tlačovke si všimol len málokto. Ale financmajster by to veru mal vedieť!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti