eReport.sk
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a vpravo lekár Peter Sabaka Foto: tasr

Právnik Weis vyzýva Sabaku: Poďme diskutovať, príde aj internista Lakota!

Lekár Peter Sabaka, ktorý je jedným z najvýraznejších zástancov očkovania, s často zapája do internetových diskusií vo forme komentárov. Aj napriek tomu, že na internete je Sabaka aktívny, podobne ako iní známi odborníci s pozitívnym názorom na očkovanie a aj na väčšinu krokov súčasnej vlád, sa ešte nikdy nekonala debata naživo a pred ľuďmi, v ktorej by bol svoje názory nútený konfrontovať s názormi nejakého s jeho odborných názorových odporcov.

Takúto debatu mu ponúka právnik Peter Weis, ktorý tvrdí, že sa jej je ochotný zúčastniť aj lekár-internista Ján Lakota. Práve účasť internistu je podmienkou takejto diskusie, ktorú sám Sabaka prezentoval v jednom z komentárov. „Ja cenzúru neuznávam. Ľudia si zaslúžia odpovede vo férovej diskusii, iste súhlasite,“ odkazuje Weis Sabakovi.

Sabaka, Weis, Lakota a niekto z pandemickej komisie

Weis navrhuje, aby sa diskusia konala prostredníctvom platformy „Hovorme spolu“ a aby sa na nej Sabaka zúčastnil aj s ďalším ľubovoľným expertom, ideálne z konzília odborníkov. „Hovorme spolu“ je pri tom platforma, o ktorej platí, že sa na nej zúčastnilo už relatívne veľké množstvo lekárov a odborníkov z iných oblastí, ktorých sa pandémia výrazne dotýka.

Foto: akw/peterweis

Dodrží Sabaka slovo?

Ak by Sabaka dodržal svoje slová z komentárov, účasť na debate by sa nakoniec naozaj mohla uskutočniť: „Nájdite mi nejakého infektológa, internistu alebo intenzivistu. S tým sa rozprávať pôjdem,“ tvrdí Sabaka.

Bude vás zaujímať:

  1. Jana Bittó Cigániková (SAS)

„A keďže pán MUDr. Ján Lakota CSc. je INTERNISTA, debata zjavne bude. Ďakujeme, pán docent, že ste sa k veci postavili ako chlap. O prípravách Vás bude informovať iniciatíva HOVORME SPOLU, ktorej to posielame na vedomie. RTVS nechávame na Vás, máte tam iste lepšie možnosti na vybavenie mediálneho priestoru,“ reagoval Weis na Sabakov komentár. Aký bude teda osud tejto debaty?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Právnik Weis vyzýva Sabaku: Poďme diskutovať, príde aj internista Lakota!

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti