eReport.sk
Norbert Bödör. Foto: tasr

Fico a Hlas po prepustení Bödöra: Šikana! Na povrch vychádza neuveriteľná skutočnosť

Prepustenie podnikateľa Norberta Bödöra z väzby na základe rozhodnutia Ústavného súdu (ÚS) SR považujú strany Smer-SD a Hlas-SD za dôkaz o zneužívaní orgánov činných v trestnom konaní (OČTK). Za jeho stíhaním vidia politické dôvody. Norbert Bödör je obvinený vo viacerých kauzách, súdny proces v kauze Dobytkár, kde čelí obžalobe, začne vo februári.

“Politika má byť súbojom programov, ideí a lepších riešení pre ľudí na Slovensku. Keďže však súčasná vláda nič z toho nemá a zlyháva na každom jednom kroku, uchyľuje sa k šikane politickej opozície a deštrukcii právneho štátu,“ vyhlásil nezaradený poslanec parlamentu Matúš Šutaj Eštok z Hlasu-SD.

Fico tvrdí, že nejde o senzáciu, ale o škandál

Ako na sociálnej sieti uviedol líder Smeru-SD, Robert Fico, jeho prepustenie “nie je žiadna senzácia.”

“Naopak je škandalózne, že sa tak stalo až po roku a pol neodôvodneného väznenia. Norbert Bödör je stíhaný čisto z politických dôvodov, pretože Matovičove komando na Ministerstve vnútra SR a Špeciálnej prokuratúre ho účelovo spája so súčasnou opozíciou,” uviedol trojnásobný expremiér.

Šéf Smeru: Porušujú sa práva v citlivých kauzách

Fico tvrdí, že Norbert Bödöra je nevinný. “V súvislosti s prípadom Norberta Bödöra vychádza na povrch neuveriteľná skutočnosť, že skupina sudcov na Najvyššom súde SR je vzhľadom na vysoký počet rozhodnutí Ústavného súdu SR najčastejším porušovateľom ľudských práv osôb vo výkone väzby, a to predovšetkým v citlivých politických kauzách,” podotkol. Parlamentná demokracia sa bude musieť podľa jeho slov s touto situáciou v budúcnosti vysporiadať.

Zdroj: fb/robertficosk

Norberta Bödöra prepustil Najvyšší súd SR vo štvrtok z väzby na slobodu. Reagoval tak na rozhodnutie ÚS SR o porušení podnikateľových práv pri predlžovaní väzby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Kaliňák.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico a Hlas po prepustení Bödöra: Šikana! Na povrch vychádza neuveriteľná skutočnosť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti