eReport.sk
Robert Fico, šéf Smeru. fb/robertficosk

VIDEO Fico o obrannej dohode: Jej účelom je približovanie armády USA k hraniciam Ruska!

Sporná obranná dohoda s USA bola včera počas rokovania vlády schválená. Dlhodobo takto definovanú zmluvu kritizuje opozícia, politici ale aj experti na obranu. Opozičný Smer poukazuje na to, že takýmto spôsobom Slovensko môže stratiť aj svoju suverenitu a stane sa terčom prípadného vojenského konfliktu, nakoľko by mali mať Spojené štáty na našom území muničné skaldy.

Nástroj na priblíženie armády k hraniciam s Ruskom

Predseda Smeru Robert Fico označil dohodu s USA za “nástroj”, ktorým sa bude môcť armáda Spojených štátov priblížiť k hraniciam Ruskej federácie. „Obranná dohoda s USA je pre Slovensko nevýhodná a nezvyšuje našu bezpečnosť, práve naopak. Vláda totižto odovzdá naše vojenské letiská pod kontrolu armády USA, čo z nášho územia vytvorí potenciálny terč,” uvádza Fico

Zdroj: video:yt/smersd

Podľa Fica má vláda Slovenska jasné politické motívy

„Vláda má naviac na podpísanie zmluvy jasné politické motívy: nechce, aby sa v médiách hlavného prúdu a v zahraničí rozprávalo o zverstvách, ktoré tu pácha na slovenských občanoch. O takejto zásadnej otázke pre celú krajinu by však nemalo rozhodovať zopár ľudí, ale spoločnosť ako celok. Preto navrhujeme vypísanie referenda, aby sa občania mohli priamo vyjadriť, či s takouto vážnou zmluvou súhlasia alebo nie,” dodáva Fico.

Foto: fb/robertfico

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. Ján Drgonec
  3. Na snímke účastníci protest s veľavravným transparentom.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o obrannej dohode: Jej účelom je približovanie armády USA k hraniciam Ruska!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti