eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulík skritizoval Žilinku aj koaličného partnera. My sme prišli robiť reformy, odkazuje

Predseda neoliberálnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík poskytol rozhovor pre denník SME, v ktorom sa posťažoval nielen na Generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ale aj na svojich koaličných partnerov, konkrétne na najsilnejšie vládne hnutie OĽANO.

Sulíkovi prekáža, že je často vo svojej práci brzdený kolegami vo vládnej koalícii, s ktorými sa často hádajú aj o nie príliš podstatné veci. V rozhovore priznal, že ľutuje voľbu Maroša Žilinku na post Generálneho prokurátora, ale aj to, že vláda nerobí toľko reforiem, koľko pred voľbami sľúbila.

Žilinka to podľa Sulíka dáva „na Danka“

Minister hospodárstva už dnes ľutuje, že jeho strana vo voľbe Generálneho prokurátora v Národnej rade SR (NR SR) podporila práve Maroša Žilinku. Sulík tvrdí, že do Žilinku vkladal veľké nádeje, ktoré sa časom ukázali ako márne. Namiesto toho, aby ťahal za jeden povraz, robí Žilinka podľa Sulíka „dankovčinu“ a „sólojazdu.“

Richard Sulík kritizuje generálneho prokurátora Maroša Žilinku – Foto: tasr

„Mňa to mrzí, sú to veľmi iritujúce signály. Zatiaľ čo doteraz sa to dalo vysvetliť mediálnou neskúsenosťou, toto už je taká dankovčina. Je to sólo jazda, nijak to neprospieva a len to škodí. Tá voľba sa mi začína javiť ako nesprávna,” tvrdí v rozhovore Sulík.

Matovič robí podľa Sulíka svoju prácu „od buka k buku“

Predsedovi neoliberálov sa nepáči neustály konflikt, ktorý podľa neho Matovič vnáša do práce vládnej koalície. Kritizuje aj to, že pri Matovičovi neplatí podaná ruka, pretože často mení rozhodnutia a názory na poslednú chvíľu. Sulík v rozhovore pripomenul dohodu na príspevku pre seniorov, ktorého výšku menil Matovič priebežne bez konzultácie s partnermi.

„Sú to také chaotické kroky, keď z večera do rána vytiahne najprv 300 eur, hoci sme sa dohodli na 150. O dva dni neskôr to neplatilo, už to bolo 500, potom plus 100. Nakoniec sme urobili kompromis, aby bol pokoj v rodine,“ opisuje situáciu Sulík, pričom na adresu Matoviča ako ministra financií ďalej dodáva, že „rozhodnutia sa robia ad hoc. Také trochu menej pekné slovo je, že sa robia stochasticky. To je po slovensky od buka k buku,” hovorí Sulík o Matovičovi ako ministrovi financií.

Sulík o svojej strane tvrdí, že si zakladá na reformnej práci a nie na politikárčení. Často sme však boli svedkami toho, ako medzi lídrom OĽANO a lídrom SaS prebiehala doslova otvorená mediálna vojna, počas ktorej si lídri odkazovali cez médiá štipľavé odkazy. Táto situácia napokon vyústila v tlak Richarda Sulíka na pád vlády Igora Matoviča, čo sa nakoniec aj udialo. Sulík však v rozhovore tvrdí, že je ochotný znášať kritiku aj od koaličného partnera, len aby mohol neskôr presadiť svoje návrhy.

Bude vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger.
  2. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Práve SaS niekedy až príliš často ustupuje, my sme prišli robiť reformy. Radšej spravím takýto ústupok a urobím politický obchod, lebo viem, že na tom Igorovi Matovičovi záleží, keď budem vedieť, že mi za to prejde napríklad daňová brzda. To je pre mňa stokrát dôležitejšie z makroekonomického pohľadu,“ uvádza minister hospodárstva Sulík.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík skritizoval Žilinku aj koaličného partnera. My sme prišli robiť reformy, odkazuje

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti