eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Je Mikulec bez Matoviča stratený? Sulík tvrdí, že sa v časoch drastických covidových opatrení hanbil!

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa pri príležitosti vypovedania koaličnej zmluvy a rozsiahlej kritiky ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) vrátil k drastickým covidovým opatreniam. Tie v časoch začiatkov súčasnej vládnej koalície spôsobovali občanom nemalé komplikácie. Iste si všetci pamätáme Sulíkove video z auta, v ktorom natáčal kolóny počas uzatvorenia jednotlivých slovenských okresov a v ktorom taktiež tvrdo kritizoval vtedajšieho premiéra Matoviča. Pozadie celej situácie vás dozaista zaujme. Sulík prezradil taktiež niečo, čo vrhá zvláštny tieň na (ne)autoritu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO)!

Related Posts

  1. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  2. Richard Sulík predseda SaS
  3. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  4. Roman Mikulec
  5. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  6. covid, laboratórium, mikroskop
  7. rokovanie vlády
  8. covid, laboratórium, mikroskop

„Opakovane som mu na vláde hovoril: Igor nerob to, toto spôsobí úplný chaos v krajine. Né, muselo to byť. Okej, stalo sa,“ povedal Sulík vo večernej relácii TA3 ohľadom uzatvárania okresov krátko po parlamentných voľbách, teda v prvej polovici roka 2020.

„On nemôže bez Matoviča nič rozhodnúť“

„Ja som zhodou okolností mal služobnú cestu, išiel som pomedzi tie zápchy. Ja som sa hanbil normálne,“ pokračoval Sulík, ktorý ďalej popisoval, čo ho viedlo k natočeniu videa. „Tak som trikrát volal I. Matovičovi, nezdvíhal mi mobil, volal som dvakrát ministrovi vnútra, na druhýkrát som sa dovolal, ten povedal, že on nemôže bez Matoviča nič rozhodnúť,“ pokračoval minister.

Matovič po verejnom tlaku reagoval okamžite

Ten, pravdepodobne nechtiac, tým pádom popísal aj zjavný nedostatok guráže a kompetencií ministra vnútra Mikulca, ktorý zjavne nemal žiadne páky na to, aby rozhodol o zrušení kontrol na hraniciach okresov bez Matoviča. Pripomíname, že je to práve Mikulec, kto by mal po správnosti v takýchto situáciách rozdávať pokyny policajtom.

Tak som napísal status a potom konečne sa to začalo uvoľňovať a začali odstraňovať tie zátarasy a tie nezmyselné kontroly na hraniciach okresov,“ dodal Sulík, ktorý tvrdí, že Matovič na neho po verejnom tlaku reagoval takmer okamžite.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je Mikulec bez Matoviča stratený? Sulík tvrdí, že sa v časoch drastických covidových opatrení hanbil!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti