eReport.sk
Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha, foto:fb/l.b.

Blaha tvrdí, že história sa opakuje: Len mená kolaborantov sa menia. Menej hajlujú, sú však na nerozoznanie

Opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha sa v súvislosti s vládou schválenou dohodou o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a USA tvrdo vyjadril na adresu prezidentky SR Zuzany Čaputovej a niektorých vládnych politikov. Prirovnáva ich dokonca k politikom z čias nacistického Nemecka.

„História sa opakuje – len mená kolaborantov sa menia. Namiesto Tisa, Tuku a Ďurčanského tu dnes máme Čaputovú, Hegera a Korčoka. Menej hajlujú, inak sú na nerozoznanie,“ hovorí Blaha na adresu prezidentky, predsedu vlády a ministra zahraničných vecí.

Naše územie USA potrebujú kvôli konfliktu s Ruskom

Blaha tvrdí, že obhajoba obrannej zmluvy cez argument, že zmluva je pre Slovensko výhodná neobstojí. Myslí si totižto, že za celou zmluvou stojí snaha USA vylepšiť svoju pozíciu v súvislosti s prípadným vojenským konfliktom s Ruskom: „Wehrmacht potreboval naše územie na vojnu so Sovietskym zväzom. Americká armáda potrebuje naše územie kvôli konfliktu s Ruskom – už tie dejiny začínajú byť nudné.“

Prenasledovanie opozície ako za nacizmu?

Opozičný poslanec ďalej prirovnáva odpočúvanie a nahrávanie opozičného lídra, rovnako ako jeho predvedenie na policajnú stanicu k praktikám z čias nacizmu. „Nacistické Nemecko a jeho satelity prenasledovali opozíciu, presne tak ako súčasná vláda na Slovensku – iné názory boli extrémom a hrozila vám za ne tvrdá basa,“ tvrdí Blaha.

Na Slovensku vraj chýba priestor pre pluralitu názorov, ktorý sa má príchodom zahraničných vojakov ešte viac skomplikovať. „História sa opakuje. A zase už chce niekto v mene ideológie viesť vojny a zotročovať iné národy. Zase už môže byť iba jedna pravda. Zase už prenasledujú iné názory. Zase už nás okupujú cudzie armády,“ vyjadril sa Blaha.

FOTO Prečítajte si celý obsiahly status ľavičiara Blahu zo Smeru

GALÉRIA – Foto: fb/lblaha

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Eduard Heger.
  2. Predseda vlády Eduard Heger.
  3. Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) a hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová
  4. Ľuboš Blaha, podpredseda Smeru-SD.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha tvrdí, že história sa opakuje: Len mená kolaborantov sa menia. Menej hajlujú, sú však na nerozoznanie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti