eReport.sk
Ľuboš Blaha, podpredseda Smeru-SD.
Ľuboš Blaha, podpredseda Smeru-SD. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Blaha o zamietnutí sťažnosti Esetu: Takto ešte liberálnych milionárov nikto nevyškolil!

„Vyhral som ďalší súd s Esetom. Tentoraz mi dal za pravdu dokonca Ústavný súd SR. V Denníku N si musia búchať hlavy o steny. Milionári z Esetu, ktorí tento liberálny denník vlastnia, dostali historickú príučku,“ pochválil sa na začiatku svojho videa podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha.

Eset pôvodne zažaloval Blahu za jeho tvrdenia na sociálnych sieťach. Blaha vyjadril obavu z možnej manipulácie volieb, keďže vo výpočtovej technike na vyhodnotenie volieb mal byť využitý antivírusový program Esetu. Blaha taktiež upozorňoval na vyhlásenia Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie, ktoré Eset obvinilo zo spolupráce s americkou tajnou službou.

Blaha vo viacerých statusoch taktiež hovoril o angažovaní sa Esetu v slovenskej politike a to hlavne prostredníctvom údajného financovania kampane prezidentky Zuzany Čaputovej a strany Progresívne Slovensko, mimovládky Zastavme korupciu a Denníka N.

Blaha jednu bitku vyhral už na krajskom súde

Okresný súd po žalobe podal predbežné opatrenie a nariadil Blahovi, aby vymazal jeden zo svojich statusov, kde hovoril o spomínaných údajných prepojeniach. Blaha sa následne odvolal na krajský súd, ktorý rozhodnutie okresného súdu zmenil.

„Podali sme odvolanie na krajský súd a ten v lete minulého roku prelomovo rozhodol, že okresný súd porušil moje práva a status môžem dať naspäť. To už síce bolo pár mesiacov po voľbách a nijako mi to nepomohlo, ale dobre – aspoň som dostal za pravdu,“ hovorí Blaha vo videu.

Ústavný súd zamietol sťažnosť Esetu ako neoprávnenú

Eset následne podal sťažnosť na ústavný súd, ktorý oznámil svoje rozhodnutie len pred pár hodinami. „Ústavný súd označil sťažnosť Esetu za ´zjavne neopodstatnenú v celom rozsahu´. A už sa ani nemajú kam odvolať. Šach-mat,“ tvrdí podpredseda Smeru.

Podľa Blahu prišiel Ústavný súd SR k piatim zásadným záverom. „1. Moje statusy nepatria do kategórie nenávistných výrokov. 2. Ako poslanec som privilegovaný subjekt verejnej debaty, a teda mám zvýšenú ochranu slobody slova. 3. Moje výroky o Esete sa týkali verejného záujmu a mali teda legitímny cieľ. 4. Moje výroky nemajú charakter kategorických tvrdení, ale pochybností. 5. Účelové interpretácie mojich výrokov zo strany Esetu, podľa ktorých som poškodil ich dobré meno, nie sú korektné a moje výroky nevylučujú aj inú interpretáciu,“ tvrdí Blaha.

Celý prípad sa však vráti na súdy nižšej inštancie, ktoré budú rozhodovať o merite veci, o ktorom ústavný súd nie je oprávnený rozhodnúť.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Ševčík, rozhovor, zásah u Bodora
  2. Na archívnej snímke spoluzakladateľ spoločnosti ESET Anton Zajac


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Blaha o zamietnutí sťažnosti Esetu: Takto ešte liberálnych milionárov nikto nevyškolil!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti