eReport.sk
Vrak autobusu po páde z útesu v oblasti blízko peruánskeho mesta Camaná 21. februára 2018.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Peru: Pri páde autobusu do rokliny zahynulo najmenej 27 baníkov

Najmenej 27 ľudí zahynulo v piatok na juhu Peru pri nehode autobusu, ktorý sa zrútil do rokliny. Obeťami sú baníci, ktorí sa autobusom viezli z práce. S odvolaním sa na vyjadrenie ich zamestnávateľa, vedenie ťažobnej spoločnosti Ares, o tom informovala agentúra AFP.

Pri nehode, ku ktorej došlo skoro ráno miestneho času na ceste v pohorí Andy, utrpelo zranenia aj 16 ďalších baníkov. Autobus smeroval z bane ležiacej neďaleko plošiny Nazca, náleziska vzácnych obrazcov vytvorených na zemskom povrchu – tzv. geoglyfov, do mesta Arequipa. V tejto púštnej oblasti sa zrútil do 400 metrov hlbokej rokliny.

Za ostatných desať dní to bola už druhá veľká nehoda v Peru, kde sú takéto tragédie pomerne časté, a to aj pre neudržiavané cesty, nedostatok varovných označení, zlý technický stav vozidiel či vodičov nedodržiavajúcich povolenú rýchlosť.

Minulý týždeň zahynulo 17 ľudí pri obdobnej nehode, keď sa autobus zrútil do rokliny v regióne La Libertad ležiacom zhruba 500 kilometrov severne od hlavného mesta Lima.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport