eReport.sk
Pápež Franišek vo Vatikáne.
Pápež Franišek vo Vatikáne. Foto: shutterstock/am113

Pápež finančne podporí migrantov na poľsko-bieloruských hraniciach

Pápež František v utorok prisľúbil, že venuje 100.000 eur na pomoc migrantom, ktorí uviazli pri poľsko-bieloruských hraniciach. S odvolaním sa na oznámenie Vatikánu o tom informovala agentúra AFP.

V uvedenej sume je zahrnutá aj finančná podpora pre poľskú katolícku charitatívnu organizáciu Caritas Poland, aby pomocou nej „riešila núdzovú situáciu migrantov na hraniciach medzi týmito dvoma krajinami“, uvádza sa vo vyhlásení Svätej stolice.

Agentúra AFP pripomína, že od uplynulého leta uviazli na zmienených hraniciach tisíce migrantov, prevažne z blízkovýchodných krajín, ktorí sa pokúšali dostať z Bieloruska do Poľska a tým aj Európskej únie. Obrana migrantov patrí dlhodobo k prioritám pápeža, ktorý členské krajiny EÚ vyzýva, aby boli v prístupe k týmto ľuďom ústretovejší.

Pápež okrem toho v utorok prisľúbil finančnú podporu, taktiež vo výške 100.000 eur, na pomoc obyvateľom Filipín vyrovnávajúcim sa so škodami spôsobenými decembrovým vyčíňaním tajfúnu Rai.

Túto sumu poskytnú miestnej cirkvi a bude určená pre diecézy, ktoré utrpeli v dôsledku katastrofy najväčšie škody, uvádza portál Vatican News. Dodáva, že pápežova podpora je súčasťou rozsiahlej kampane, ktorú na pomoc Filipínam organizuje celá katolícka cirkev.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež finančne podporí migrantov na poľsko-bieloruských hraniciach

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti